اقتصادی

نقش آفرینی پیشکسوتان در ۶ دهه‌ صنعت سیم و کابل

نخستین همایش تجلیل از پیشکسوتان صنعت سیم و کابل ایران در ۲۴ آذرماه سال جاری برگزار شد.

 

تجلیل از پیشکسوتان صنعت سیم و کابل ایران

به گزارش اکوفکت به نقل از دانستنی انلاین، نخستین همایش تجلیل از پیشکسوتان صنعت سیم و کابل ایران در ۲۴ آذرماه سال جاری برگزار شد.

انجمن سیم و کابل ایران هم زمان با شصتمین سال تاسیس صنعت سیم و کابل در کشور، «اولین کنگره سالانه صنعت سیم و کابل ایران و صنایع وابسته» را با شعار شصت سال بالندگی و افتخار برگزار شد.

یکی از شاخص ترین اتفاقات در این همایش، حضور ۳ رئیس سندیکای آلومینیوم، سندیکای برق و رئیس انجمن سیم و کابل بود.

249c6c27 79bf 482f b485 d5f740035479

انتخاب مشاهیر در هفت گروه تخصصی

انتخاب مشاهیر در هفت گروه تخصصی به عناوین زیر است:

  1. تولیدکنندگان سیم و کابل فشار قوی و متوسط
  2. تولیدکنندگان سیم و کابل فشار ضعیف
  3. تولید کنندگان سیم و کابل مخابراتی و نوری
  4. تولید کنندگان سیم لاکی
  5. سازندگان ماشین‌آلات صنعت سیم و کابل
  6. مواد سازان
  7. تولیدکنندگان مفتول

رییس هیات مدیره انجمن سیم و کابل ایران/ برگزاری اولین «کنگره سالانه صنعت سیم و کابل ایران و صنایع وابسته»

b9280672 d60a 4fc9 aa40 5bbe5a04ce16

در ابتدای این مراسم حسن شکرریز رییس هیات مدیره انجمن سیم و کابل ایران ضمن خوش آمد گویی به حاضرین جلسه، اظهار داشت:

امروز روز تشکر است.

همواره در انجمن به دنبال تغییر رویکرد انجمن برای تطبیق بیشتر با شرایط کشور بودیم تا واکنش های صنفی، متناسب با اوضاع موجود باشد.

348f199c c952 41d9 9e61 923294b63304

رییس هیات مدیره انجمن سیم و کابل ایران با اشاره به حضور مرادی در این انجمن به عنوان دبیر اظهار داشت:

با حضور مهندس مرادی، زمان بیشتری برای ارتباط با اعضا در راستای بیان چالش ها و مشکلات صرف شد و فعالیت انجمن افزایش چشمگیری داشت.

رئیس هیئت مدیره انجمن سیم و کابل کشور همچنین در این مراسم از برگزاری اولین «کنگره سالانه صنعت سیم و کابل ایران و صنایع وابسته» با موضوع معرفی کارآفرینان و مهندسین برتر در دی ماه سال جاری خبر داد.

۶ دهه از عمر صنعت سیم و کابل کشور گذشت

وی بیان کرد:

صنعت سیم و کابل در ایران قدمتی ۶۰ ساله دارد و راه طولانی را سپری کرده تا به موقعیت کنونی رسیده که بر اساس آن، بالغ بر ۹۰ درصد نیاز کشور به انواع سیم و کابل از سوی تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود.

شکرریز افزود:

با نگاهی به روند فعالیت انجمن، دوره های آموزشی به لحاظ تعداد و‌ تنوع و همچنین تعداد مدرسین متخصص در دوره اخیر افزایش یافته است. در حال حاضر کیفیت نشریه انجمن افزایش داشته و در زمینه برقراری ارتباط با انجمن های دیگر برای مطالبات مشترک صنفی اقدامات زیادی انجام شده است.

نایب‌رئیس هیئت مدیره انجمن سیم و کابل کشور/ به دنبال همگرایی اعضاء هستیم

معتمدرسا، نایب‌رئیس هیئت مدیره انجمن سیم و کابل کشور و‌ رئیس کمیته مشاهیر در این همایش مطرح کرد: از ابتدای تاسیس انجمن بحث جلسات با صاحبان صنعت مطرح بود اما در دوره اخیر با جدیت بیشتر پیگیری شد و شکل پررنگ تری به خود گرفت. نظرات مثبت و منفی در راستای راهبرد فعالیت انجمن شنیده شد و به کار گرفته شد.

8567c7ec d186 4c57 9d04 15dcbeb92763

وی افزود: کنگره سالانه صنعت سیم و‌کابل و‌ صنایع بالادستی در دی ماه برگزار می شود که ذیل آن تقدیری از مشاهیر این صنعت خواهد شد. در این کنگره برای شناسایی مشاهیر دسته بندی برای صنایع در نظر گرفته شده که بر طبق آن هفت گروه و برای هر گروه یک نفر به عنوان پیشکسوت در نظر گرفته شده است که طی جلساتی معیار انتخابات مشخص و امتیازدهی شده بود.

هدف از برگزاری مراسم

معتمدرسا خاطرنشان کرد: برای انتخاب ۷ پیشکسوت، در هر گروه سه کاندید اعلام شد و با کمال صداقت و رای مخفی، رای گیری آنها انجام شد.

هدف از برگزاری این مراسم علاوه بر تجلیل از پیشکسوتان و فعالان این حوزه، همگرایی و صمیمیت هرچه بیشتر اعضاء بود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان سیم و کابل ایران/ ارزیابی و انتخاب مشاهیر صنعت سیم و کابل کشور

5e1ed79d a0e5 4d21 86ba 934e6473e2bb

مهندس مرادی، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان سیم و کابل ایران در اولین همایش پیشکسوتان این صنعت عنوان کرد:

شیوه اجرایی ارزیابی و انتخاب مشاهیر صنعت سیم و کابل کشور حاصل تصمیمات و مصوبات جلسات مفصل کارشناسی اعضاء محترم کمیته ارزیابی و انتخاب مشاهیر صنعت سیم و کابل کشور است که اطلاعات برگزاری جلسات آن همواره به اعضاء انجام شده بود.

وی افزود:

ابتدا طرح اولیه ای با عنوان ارزیابی و انتخاب مشاهیر این صنعت با عنوان ارزیابی و انتخاب پیشکسوتان ، کارآفرینان برتر و مهندسین برجسته صنعت سیم و کابل کشور در کمیته های مرتبط متشکل از خبره ترین کارشناسان با تجربه این صنعت در نظر گرفته شد که در ادامه کمیته ارزیابی و انتخاب مشاهیر صنعت سیم و کابل کشور با مسئولیت مهندس معتمدرسا، نایب رئیس انجمن شکل گرفت و از تابستان ۱۴۰۰ به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

انتخاب مشاهیر در هفت گروه تخصصی

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان سیم و کابل ایران در پایان تشریح کرد:

بنا شد انتخاب مشاهیر در هفت گروه تخصصی شامل تولیدکنندگان کابل های فشار قوی و فشار متوسط، کابلهای فشار ضعیف، کابلهای مخابراتی و نوری، سیم لاکی، مفتول مسی و آلومینیومی، مواد پلیمری و ماشین آلات باشد و در هر گروه پیشکسوت، کارآفرین و مهندس برتر مشخص گردد که البته انتخاب پیشکسوتان از بین تمام افراد خبره و متخصص این حوزه کار سختی بود و انتخاب های پیشکسوتان، حاصل جلسات متمادی برای انتخاب شاخص و‌ امتیازدهی و گزینش بوده است. برای تقدیر از پیشکسوتان باید از تمام اعضا تقدیر به عمل آید. در نهایت این انتخابات کاملا کارشناسی شده انجام شد و من به عنوان دبیر حق رای را از خودم در تمام جلسات گرفتم و نتایج حاصل متخصصین حوزه بوده است.

پیشکسوت برتر گروه تخصصی سیم و کابل فشار قوی و متوسط

ab9a3746 b2e2 4799 bc9f 6a933a897960

آقای دکتر مسعود پاکدل با کسب ۹۰۹ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز به عنوان پیشکسوت برتر گروه تخصصی سیم و کابل فشار قوی و متوسط در سال ۱۴۰۰ انتخاب شدند.

پیشکسوت برتر گروه تخصصی سیم و کابل فشار ضعیف

096e6615 3ee7 48bb 9f37 a990473e1354

آقای مهندس محمد افشارنژاد با کسب ۱۰۱۵ امتیاز از ۱۱۰۰ امتیاز به عنوان پیشکسوت برتر گروه تخصصی سیم و کابل فشار ضعیف در سال ۱۴۰۰ انتخاب شدند

پیشکسوت برتر گروه تخصصی تولید کنندگان سیم و کابل مخابراتی و نوری

90e6ebe4 5ed2 48b7 9a22 47c8dfc47877

آقای مهندس علیقلی فرداد با کسب ۱۰۰۰ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز به عنوان پیشکسوت برتر گروه تخصصی تولید کنندگان سیم و کابل مخابراتی و نوری در سال ۱۴۰۰ انتخاب شدند

پیشکسوت منتظره گروه تخصصی تولید کنندگان سیم‌لاکی

5f3434ba a1ad 41e7 8f76 dcbf2c869b2a

آقای مهندس محمود تهرانچی با کسب ۹۴۰ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز به عنوان پیشکسوت منتظره گروه تخصصی تولید کنندگان سیم‌لاکی در سال ۱۴۰۰ انتخاب شوند

پیشکسوت برتر گروه تخصصی سازندگان ماشین‌آلات صنعت سیم و کابل

033e5b25 a6b0 4ed7 9707 d9deee04092b

آقای مهندس منوچهر پور دیبا با کسب ۱۳۰۰ امتیاز از ۱۱۰۰ امتیاز به عنوان پیشکسوت برتر گروه تخصصی سازندگان ماشین‌آلات صنعت سیم و کابل در سال ۱۴۰۰ انتخاب شدند.

پیشکسوت برتر گروه مواد سازان

28d12b2c 12cb 4e92 a23f 6436f0c745af

آقای مهندس خداداد خیابانی با کسب ۸۴۲ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز به عنوان پیشکسوت برتر گروه مواد سازان در سال ۱۴۰۰ انتخاب شدند

پیشکسوت برتر گروه تخصصی تولیدکنندگان مفتول

d18f6d78 baae 4da3 bd29 6efdb508f8c0

آقای مهندس احمد اروجی با کسب ۱۳۰۰ امتیاز از ۱۱۰۰ امتیاز به عنوان پیشکسوت برتر گروه تخصصی تولیدکنندگان مفتول در سال ۱۴۰۰ انتخاب شدند.

انتهای پیام///

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا