اقتصادی

لکسس آر اکس ۳۵۰اچ؛ معرفی یک شاسی بلند کاردرست!/ تصاویر

یکی از محبوب ترین و جدیدترین محصولات  لکسس ، شاسی بلند  آر اکس ۳۵۰اچ لاکژری AWD  است که میزبان اصیل ترین اندیشه های این برند قابل اعتماد در کلاس  SUV  محسوب می شود.

تریم مورد اشاره در بازار آمریکا حدود ۶۳ هزار دلار قیمت دارد.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید،  لکسس  همچنان جلوپنجره بزرگ و خاص خود را در این مدل تکرار کرده اما تغییرات محدودی در بافت و جزئیات آن اعمال شده است. با کمی حرکت به سمت نمای جانبی می توان هنر طراحان  لکسس  را بهتر درک کرد زیرا در فضایی کوچک موفق شده اند تا اصالت زبان برند را به نمایش بگذارند. البته در این مسیر، حضور رینگ های ۲۱ اینچی بسیار باکیفیت اثری شاخص دارد.

چراغ های اصلی عقب، الگویی یکپارچه و متصل دارند که حروف برند لکسس در قسمت میانی مسیر با لعاب کرومی نصب شده اند.

فضای کابین بهترین مثال برای ترکیب سادگی و کیفیت در گروه قیمتی خود محسوب می شود. نمایشگر ۱۴ اینچی لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی اطلاعات کیلومتر پشت فرمان، پشتیبانی از اندروید اوتو و اپل کارپلی بی سیم، نمایشگر هداپ، شارژر بی سیم، سیستم تهویه اتوماتیک با دسترسی اختصاصی تنظیمی برای ردیف عقب و … می توان به عنوان شاخص های کابین نام برد.

لکسس آر اکس ۳۵۰اچ

لکسس آر اکس ۳۵۰اچ  در بخش پیشرانه نیز یک محصول موفق به نظر می رسد زیرا ترکیبی مناسب از تپنده ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری هیبریدی را با ۲۴۶ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۳۳ پوندفوت ارائه می دهد. این مجموعه با جعبه دنده سی وی تی و سامانه تمام چرخ محرک هماهنگ شده است.

متوسط مصرف سوخت حدود ۶.۵ لیتر است.

خودرو طی ۷.۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت ۲۰۰ کیلومتر برساعت است. وزن  لکسس آر اکس ۳۵۰ اچ  مجهز به سامانه تمام چرخ محرک نیز ۱۹۶۴ کیلوگرم است.

کیفیت رانندگی بواسطه استفاده از تعلیق بسیار باکیفیت، در کلاس خود مثال زدنی است.

در بخش ایمنی باید به سطح ۲ رانندگی خودران اشاره کنیم که البته نیازمند ارتباط کامل دست راننده با فرمان است.

از ویژگی های این بخش باید کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، ترمز اضطراری، سنسورهای هشدار برخورد، رتبه پلاس تست ایمنی تصادف IIHS و…  را مورد اشاره قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا