اقتصادی

قیمت دام زنده بیش از ۱۷۵‌هزار تومان گران فروشی است

دانستنی اقتصاد: رییس شورای تامین دام کشور گفت: در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت دام زنده و رکود بازار دام، خرید و فروش به صورت توافقی انجام می شود و بالاتر از این قیمت ها از منطق و واقعیت های بازار تبعیت نمی کند.
به گزارش دانستنی اقتصاد: منصور پوریان درباره وضعیت بازار دام زنده و عرضه آن با قیمت ۲۰۰ هزار تومان، افزود: اکنون قیمت واقعی دام زنده برای تاسوعا و عاشورا؛ بره نر ۴۰ کیلویی ۱۷۵ هزار تومان و بره نر ۵۰ کیلوگرمی به بالا ۱۷۰ هزار تومان است.
رییس شورای تامین دام کشور تصریح‌کرد: بر همین اساس قیمت سایر دام‌های گوسفندی از جمله گوسفند ماده، میش و بز با نرخ‌هایی پایین تر از ۱۶۰ هزار تومان باید به فروش برسد.
وی گفت: دامدار، دام درجه یک و کیفی خود را درب واحدهای تولیدی به قیمت کیلویی ۱۶۰ هزار تومان می فروشد و آنچه در بازار دیده می شود دلال بازی چوب‌دارها و میدان‌داران است که قیمت ها را بالاتر از آنچه که باید عرضه می کنند.
این مقام صنفی اضافه‌کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت دام زنده و رکود بازار دام، خرید و فروش به صورت توافقی انجام می شود و بالاتر از این قیمت ها از منطق و واقعیت های بازار تبعیت نمی کند.
وی تصریح‌کرد: به‌طور قطع قیمت دام زنده بیش از نرخ ۱۷۵ هزار تومان در این ایام که با افزایش تقاضا روبه‌رو هستیم، گران‌فروشی محسوب می‌شود.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۴.۷ / ۵. تعداد امتیازات: ۱۱۵ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا