اقتصادی

عروس خلیج فارس از ۹۱۴۵میلیارد تومان درآمد روزانه خود چقدر جهیزیه دارد؟

دانستنی اقتصاد: عسلویه، پایتخت اقتصادی کشور و میزبان شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاهی عظیم است که سهم بسزایی در اقتصاد کشور دارند.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ در آمد روزانه هر پالایشگاه پارس جنوبی ۱۰ میلیون دلار معادل ۵۰۰ میلیارد تومان است و با توجه به اینکه ۱۴پالایشگاه گازی در پارس جنوبی مستقر است، مجموع درآمد روزانه این پالایشگاه‌ها به ۷۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.
علاوه بر پالایشگاه‌ها، از پتروشیمی‌های مستقر در شهرستان عسلویه درآمد متوسط روزانه ۱۴۳میلیارد تومان به دست می‌آید؛ با احتساب ۱۵ شرکت پتروشیمی فعال در پارس جنوبی در‌آمد روزانه پتروشیمی‌های مستقر در این شهرستان در مجموع حدود ۲۱۴۵ میلیارد تومان است.
شهرستان عسلویه از پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های مستقر در این شهرستان، درآمد روزانه بالغ بر ۹۱۴۵ میلیارد تومان دارد، اگر فقط ۱۰ درصد از این درآمد روزانه (۹۱۴/۵ میلیارد تومان) برای زیر ساخت‌های زیست محیطی، بهداشتی‌-درمانی، آموزشی، عمرانی و رفاهی عسلویه هزینه گردد قطعا «عسلویه عروس خلیج فارس» خواهد شد و در جایگاهی بسیار بالاتر از دبی و دوحه  خواهد نشست؛ بدون تردیددر صورت برآورد انتظارات درآمدی بسیار بیشتر از ۹۱۴۵میلیاردتومان از طریق اقتصاد گردشگری عاید کشور خواهد شد.
به هر اندازه که مسئولین کشور نسبت به عسلویه مهربان‌تر باشند و حق و حقوق آن را ادا نمایند به همان نسبت و فراتر از آن ارزش افزوده‌ای از طریق عسلویه عاید کشور خواهد شد.
جهیزیه عروس را از مکان درآمد خود او تامین کنیم چرا که بی شک چنین عروسی میراث ماندگار اقتدار و پیشرفت کشور خواهد شد.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۴.۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۱۱۵ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا