,

سهم بازنشستگان ازهمسان سازی ۳۲۵۰ میلیارد تومان

دانستنی آنلاین: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بودجه طرح همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری، در مجموع پنج هزار میلیارد تومان است که ۶۵ درصد معادل ۳۲۵۰ میلیارد تومان، سهم بازنشستگان کشوری است.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین، سید میعاد صالحی در اعلام جزئیات همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در صفحه اینستاگرام خود با تشریح جزئیات بیشتری از افزایش حقوق بازنشستگان کشوری به انتظار بازنشستگان و کانون های بازنشستگی پاسخ داد.

وی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته، بازنشستگان و همچنین کانون‌های بازنشستگی خواستار اعلام جزییات همسان‌سازی ها شدند، نوشته است: همانگونه که پیش از این هم گفتم، مشی ما صداقت و شفافیت بوده و مطلبی برای پنهان کردن نداریم، ارقامی که در ادامه ذکر می شود، بر اساس اعتبار ابلاغی سازمان برنامه و بودجه است و امیدواریم آنچه مصوب شده، توسط سازمان برنامه و بودجه نیز تخصیص یابد.

وی افزود: البته می دانم که خرج و مخارج بازنشستگان بالاست و شرایط اخیر اقتصادی نیز مشکلات بیشتری برای آنان ایجاد کرده است، تمام سعی خود را انجام داده و می دهیم تا بتوانیم از مشکلات آنان بکاهیم.

صالحی با اشاره به اینکه تعداد کل بازنشستگان تا پایان سال ۹۷ برابر با یک میلیون و ۴۱۶ هزار و ۷۴۲ نفر است، یادآور شد: بودجه مصوب سازمان برنامه برای افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۸، ۹ هزار میلیارد تومان است، افزایش سنواتی حقوق‌ها برابر با ۱۸ درصد است، البته این افزایش به نحوی است که از ۴۴۰ هزار تومان کمتر نباشد.

وی همچنین گفته است: بودجه طرح همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری، در مجموع پنج هزار میلیارد تومان است ۶۵ درصد معادل ۳۲۵۰ میلیارد تومان، سهم بازنشستگان کشوری است.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در صفحه اینستاگرام خود همچنین اشاره کرده است که ۸۳ درصد بازنشستگان کشوری که برابر با یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۸۰ نفر هستند، مشمول طرح همسان‌سازی می شوند، این افراد دارای کمترین حقوق دریافتی هستند، ۱۷ درصد باقی مانده بازنشستگان، فقط از افزایش ۱۸ درصد سنواتی برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: از بابت همسان سازی، حقوق ها حداقل به میزان ۳۱ هزار تومان (گروه شغلی یک) و حداکثر ۲۴۹ هزار تومان (گروه شغلی ۲۰) افزایش می یابد، حداقل حقوق امسال برای پایین ترین گروه های شغلی با ۳۰ سال خدمت برابر ۲ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۸۸ تومان است.

صالحی تاکید کرده است که حداقل حقوق امسال برای کمتر از ۳۰ سال خدمت، برابر با یک میلیون و ۵۷۸ هزار ۵۰۰ تومان است که سال گذشته یک میلیون و ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ بود.

وی این پست نوشت: در مجموع، حقوق ها حداقل به میزان ۴۷۱ هزار تومان افزایش

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *