اقتصادی

روزهای تلخ اجاره نشینی با اجاره‌های نجومی/ویدئو

دانستنی اقتصاد: در حالی که بیشتر مردم جهان، همزمان با نزدیک شدن ایام تعطیلی مدارس، به دنبال گزینه ای برای مسافرت و تفریح هستند، در کشور ما تعطیلات تابستان برای بخش عظیمی از مردم، به معنای شروع نگرانی و  سطح استرس برای اجاره مسکن است.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ همزمان با افزایش افسارگسیخته تورم، در سالی که به نام «سال مهار تورم» نامگذاری شده است، میلیون ها ایرانی باید به فکر جابجایی و یا افزایش اجاره بهای مسکن باشند.
در چهار دهه اخیر، ایرانیان همواره زیر فشار تورم بوده اند، اما طی ماه های گذشته، تورم نزدیک به ۷۰ درصد، آنچنان زندگی را به کام مردم تلخ کرده، که تاریخ معاصر مشابه چنین روزهایی را کمتر به یاد می آورد.
با افزایش هزینه های معیشتی در سایه بی تفاوتی مسئولان، این روزها، بیش از نیمی از درآمد مردم، صرف هزینه مسکن می شود، تا جایی که به عقیده کارشناسان اقتصادی، طی سال های آینده جامعه با موجی از بیماری های ناشی از کمبود ویتامین ها و پروتئین ها دست به گریبان خواهد بود.
اما در سال جاری، وضعیت به حدی وخیم شده است که اگر آن بخش از جامعه که دارای حقوق ثابت هستند، تمام درآمد خود را برای مسکن هزینه کنند، بار هم نمی توانند از پس اجاره بهای مسکن بر بیایند چرا که دیگر اجاره ها نجومی شده اند.
گزارش تصویری زیر نگاهی دارد به دغدغه های مردم در خصوص اجاره مسکن، که در شبکه های اجتماعی نمایان شده است.

 
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۴۱۵ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا