اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

روابط ایران و عمان می‌تواند الگوی کشورهای منطقه باشد

عباس مقتدایی در گفتگو با دانستنی اقتصاد، با اشاره به سفر قریب‌الوقوع سلطان عمان به ایران، اظهار داشت: روابط ایران و عمان در طول سال‌های گذشته روند رو به رشدی داشته و همواره تلاش شده است تا از ظرفیت‌های کشورهای منطقه برای حفظ صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس بهره‌برداری شود.

وی متذکر شد: در سفر سال گذشته حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان به عمان شاهد بودیم که مقامات این کشور استقبال گرمی از رئیس‌جمهور و مسئولان ما داشتند و توافقات خوبی میان دو کشور منعقد شد و نشان داد دو کشور ایران و عمان در مسیری صحیح برای حسن همجواری قرار دارند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سفر قریب‌الوقوع سلطان عمان به ایران و توافقاتی که قرار است در این سفر در دستورکار قرار گیرد، می‌تواند تکمیل کننده و ادامه دهنده روند صحیحی باشد که در طول ماه‌های گذشته در روابط دو کشور شکل گرفته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عمان به عنوان یک کشور دوست و همسایه همواره نقش جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای منطقه که دارای قدرت درون زاست، مورد توجه قرار داده و تلاش کرده روابط خوبی را با کشورمان برقرار کند. عمان همواره با در نظر گرفتن اینکه ایران می‌تواند لنگرگاهی برای تأمین ثبات و صلح پایدار در منطقه باشد، همکاری‌های خوبی با ایران داشته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما سلطان عمان در سفر به کشورمان حامل چه پیام مهمی است، گفت: از الان گمانه‌زنی درباره محتوای پیام ویژه سلطان عمان ممکن نیست و نباید زودهنگام یا پیش‌گویانه پیام احتمالی وی را مورد تحلیل قرار دهیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عمان گفت: باید منتظر ماند، چرا که پس از پایان سفر سلطان عمان به کشورمان بیانیه‌ای که صادر خواهد شد و در آن بیانیه همه مسائل و پیام آنان مشخص می‌شود. فارغ از این مسئله می‌توان گفت روابط دوستانه ایران و عمان می‌تواند الگویی برای همه کشورهای منطقه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا