اقتصادی

حمایت از سازندگان داخلی در اولویت است

برزو قنبری با بیان اینکه وزارت نفت و شرکت‌های زیرمجموعه تمرکزی ویژه روی موضوع بومی‌سازی تجهیزات و ساخت بار اول داشته اند، بیان داشت: با حمایت دیگر سازمان‌ها و معاونت ریاست‌جمهوری و انجمن‌های مرتبط، نقشه‌راه مشخصی به‌وجود آمده و به‌ویژه در دولت سیزدهم تفکر این است که بی‌شک باید به‌سمت سازندگان داخلی می رویم.

به گزارش دانستنی اقتصاد، در نشستی تخصصی با عنوان «رویکردهای حمایتی از ساخت داخل در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی» که در نخستین روز از کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت با رویکرد بررسی چالش‌ها و فرصت‌ها برگزار شد، برزو قنبری با بیان اینکه روند ساخت داخل و حمایت از سازندگان داخلی از دهه ۸۰ شروع شد، گفت: در این سال‌ها از روند مهندسی معکوس و ارتقای دانش فنی شروع کردیم و به‌عنوان یک کارفرما معتقدیم امروز در حال نزدیک شدن به بلوغ فناوری هستیم و البته تا رسیدن به جایگاه مورد نظر مسیری را در پیش داریم.
وی با بیان اینکه وزارت نفت و شرکت‌های زیرمجموعه تمرکزی ویژه روی موضوع بومی‌سازی تجهیزات و ساخت بار اول دارند، افزود: با حمایت دیگر سازمان‌ها و معاونت ریاست‌جمهوری و انجمن‌های مرتبط، نقشه‌راه مشخصی به‌وجود آمده است و به‌ویژه در دولت سیزدهم تفکر این است که بی‌شک باید به‌سمت سازندگان داخلی برویم.
مدیر پشتیبانی ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران، با اذعان به مشکلات در این مسیر، گفت: در این سال‌ها بسیاری از مشکلات قانونی حل شده و دستورالعمل ساخت بار اول راه را برای همه سازندگان باز کرد و دیگر محدودیتی نیست، از منظر تقاضامندی تضمین خرید و خدماتی که ایجاد شده، مهلت خوبی را به شرکت‌ها می‌دهد که با فراغ بال کارشان را ادامه دهند.
قنبری یکی از تکالیف مهم را حمایت از ساخت داخل اعلام کرد و گفت: در پروژه ده‌گانه ساخت تجهیزات نتایج قابل قبول نگرفتیم، اما درس آموخته‌هایی برای ما داشت تا با شرایط مطلوب‌تری کار را ادامه دهیم. در حال حاضر ۱۴ مگاپروژه ساخت داخل دیگر تعریف شده که به‌زودی وزیر نفت آن‌ها را با جزئیات معرفی می‌کنند و بی‌شک حرکتی رو به جلو خواهد بود./مهر

لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=134774

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا