اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

حماسه عاشورایی نیروهای اطلاعاتی در انهدام تیم‌های تروریستی

دانستنی اقتصاد_ گروه سیاست؛ رامین عبدالله شاهی: در شرایطی که مردم کشورمان در ایام محرم به عزاداری سالار شهیدان مشغول بوده و هستند، دشمنان آرام نداشته و به دنبال ایجاد سلسله ناامنی‌های جدیدی در کشورمان هستند که با هشیاری و چشمان باز نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشورمان خطرهای بزرگی کشف و خنثی شده است.

رژیم صهیونیستی سر دسته اشرار دولتی جهان در غرب آسیا با هدایت و پشتیبانی و اعزام گروه‌های تروریستی به داخل کشورمان به دنبال ایجاد بی‌ثباتی، سناریوی کشته‌سازی و شکل گرفتن درگیری‌های مذهبی و قومیتی در ایران است که با اشراف و اقتدار نیروهای گمنام امام زمان (عج) یک شکست دیگر را در کارنامه سراسر شیطانی آنها رقم خورده است.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران اساس شکل‌گیری رژیم صهیونیستی بر ناامنی جنگ و ترور پایه‌ریزی شده است و این رژیم اگر جنگ، ناامنی و ترور نباشد هویت خود را از دست می‌دهد. آنها اکنون که در زمستان حیات خود با انبوه مشکلات داخلی و اختلاف‌های گسترده مواجه هستند و دیگر آن اجماعی که در گذشته نزد افکار عمومی خود دارا بودند، را ندارند.

جامعه صهیونیست‌ها مدت‌ها است فرو ریخته و دچار دو قطبی شدیدی شده است. حتی نظامیان ارتش این رژیم در صف معترضان به سیاست‌های دولت نتانیاهو قرار گرفته و به تغییر قوانین قضائی در سرزمین‌های اشغالی معترض هستند. از همین رو نتانیاهو برای فرا فکنی و انحراف افکار عمومی و در حالی‌که کشورهای اسلامی منطقه به همگرایی خوبی نزدیک شده‌اند، به دنبال حادثه آفرینی‌های جدید در غرب آسیا است؛ هرچند نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان با همراهی نیروهای مقاومت در منطقه اجازه بازی‌های جدید را به این رژیم نخواهد داد چرا که سال‌ها از دوران پیروزی‌های برق آسا و خلق الساعه اشغالگران گذشته است.

دستگیری اعضای شبکه گسترده تروریست صهیونیستی در چند استان و ضبط ده‌ها بمب توسط نیروهای گمنام امام زمان (عج) جدای از توان بالا، اقتدار و اشراف اطلاعاتی و امنیتی آنها نشان می‌دهد که رژیم اشغالگر قدس همچنان می‌خواهد موتور ناامنی در منطقه باشد، اما دیگر نمی‌تواند.

بر اساس تحقیقات انجام شده دو نفر از سر شبکه‌های این گروه‌های ترور کشف شده در کشورمان در دانمارک و هلند اقامت دارند. موضوعی که حتماً از سوی دستگاه دیپلماسی ایران مورد توجه قرار خواهد گرفت و اقدامات مقتضی را در این خصوص انجام داده و تذکرات مورد نظر را در مسیر دیپلماتیک به انجام می‌رسانند. اروپایی‌ها باید توجه داشته باشند گسترش هرگونه ناامنی مانند سیالی به خودشان بازخواهد گشت، در نتیجه کوتاهی در مبارزه با تروریست‌ها برای منافع خودشان آثار زیان‌بخشی را خواهد داشت. در عین حال ضرورت دارد دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی ربط کشورمان با پیگیری‌های مؤثر به ثبت شکایت از کشورهای اروپایی حامی تروریست در سازمان ملل پرداخته و سازمان‌های حقوق بشری را برای خشکاندن و تحت فشار قرار دادن ریشه‌ها و اتاق فکر تروریست‌ها تحت فشار بین المللی قرار دهند.

کشف مقادیر زیادی تجهیزات انفجاری

بر اساس اطلاعیه وزارت اطلاعات که در روزهای ابتدایی مرداد ماه منتشر شد، تعداد ۴۳ بمب با قدرت تخریب بالا و قابلیت کنترل از راه دور، کشف و خنثی شده است که ۲۰ بمب ویژگی پرتابی داشته که به قصد استفاده علیه هیئت‌ها و تکیه‌ها آماده شده بودند. علاوه بر آن چند خانه‌ی تیمی، انواع سازه‌های فلزی انفجاری، چاشنی‌های مربوطه، انواع مواد شیمیایی صنعتی و مواد پیش‌ساز انفجاری، کیت‌های الکترونیکی، ریموت‌های کنترلی برای هدایت انفجار از راه دور، فیتیله‌های انفجاری، چندین قبضه کلت کمری، سلاح‌های شکاری ساچمه‌زن و مقادیر فراوانی سلاح سرد و ابزارهایی صرفاً با کاربرد در اغتشاشات خیابانی، از گروه‌های تروریستی نفوذ کرده کشف و ضبط شده است.

در عین حال بر اساس اطلاعیه‌های وزارت اطلاعات، اعضای هسته‌های بازداشت شده، پیش از این نیز به عنوان اقدامات آزمایشی و توان‌سنجی برای ارائه به کارفرمایان مستقر در دانمارک و هلند، چندین عملیات ایذایی انجام داده و عکس و فیلم آنها را برای رسانه‌های تروریستی مستقر در اروپا و آمریکا ارسال کرده بودند؛ آنان اقدام به پرتاب کوکتل مولوتف به ساختمان‌های دولتی، حملاتی به پایگاه‌های بسیج، آتش‌زدن چند بانک، چندین دستگاه عابربانک، اتوبوس‌های شهری، آنتن‌های مخابراتی، ایجاد انفجار در مقابل دفتر یکی از مراجع عظام در ساری، نصب پرچم رژیم موقت صهیونیست و پرچم‌های منتسب به گروهک‌های سلطنت‌طلب در محل‌های مختلف و … کرده بودند

این تروریست‌ها اخیراً قصد ورود به فاز عملیات وسیع خرابکارانه را داشتند که با هوشیاری و تله‌گذاری جان برکفان گمنام و فداییان ایران اسلامی، از عملیات تروریستی آن‌ها پیشگیری شد. با بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده مشخص شده است تروریست‌ها قصد داشتند در آستانه ماه محرم چندین عملیات تروریستی در استان‌های تهران، اصفهان، کرمان، کردستان، مازندران و کهکیلویه بویر احمد انجام دهند. اقدام انفجاری در محل مزار شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) و نیز در برخی مراکز تجمعات مردمی و اماکن سوخت‌گیری، انفجار دکل‌های برق و ایستگاه‌های گاز به منظور اخلال در تأمین نیازهای داخلی و صادراتی از برنامه‌های آنان بوده است.

امنیت اتفاقی به دست نخواهد آمد

باید توجه داشت امنیت موضوعی اتفاقی نیست. همزمان با آرامشی که در جامعه و در سراسر کشور برقرار می‌شود، خون دل‌های بسیاری توسط نیروهای حافظ امنیت کشورمان خورده می‌شود. جان‌ها بسیاری به قربانگاه حفظ امنیت کشور در سراسر ایران و بخصوص مرزها می‌روند. شهادت ۴ تن از حافظان نظم و امنیت کشور در فراجا که در جنوب شرق کشور به شهادت رسیدند گواه این مدعا است زیرا هدف دشمن علاوه بر جان و منافع مردم طراحی برای انفجار زیرساخت‌های راهبردی کشور از جمله دکل برق، گاز و… است تا بحران ناکارآمدی دولت را در ارائه خدمات در میان مردم جامعه گسترش دهند. موضوعی که موجب ضرر و زیان مردم و پایین آمدن سطح زندگی آنها می‌شود.

همه این برنامه‌ها در شرایطی کشف و خنثی شده است که رژیم اشغالگر قدس خود را در رسانه‌های عمومی طرفدار مردم ایران معرفی می‌کند. همگان به یاد دارند که نتانیاهو در برابر دوربین‌های تلویزیونی پارچ آبی را در برابرش قرار داده و خود را نگران بحران آب در برخی مناطق کشورمان نشان می‌داد اما این نقاب‌ها که کنار می‌رود مشخص می‌شود سران این رژیم در حال ریختن اشک تمساح هستند وگر نه هیچگاه آنها دلسوز مردم ایران و رفاه و آسایش آنها نبوده و نیستند.

بازداشت شبکه تروریستی نشاندهنده اقتدار نیروهای امنیتی است

امیر رضا واعظ آشتیانی در گفتگو با دانستنی اقتصاد، با اشاره به بازداشت اعضای شبکه گسترده تروریستی – صهیونیستی در چند استان کشور، اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در حقیقت فداکاران و جانفشانان راه امنیت کشور هستند که ما باید قدرشناس زحمات آنها باشیم. آنها با مجاهدت‌های شبانه روزی خود در تلاشند امنیت و آرامش را برای ملت ایران به ارمغان بیاورند.

حماسه عاشورایی نیروهای اطلاعاتی و شکست پروژه صهیونیستها

وی ادامه داد: همکاری مردم با این نهاد بسیار حائز اهمیت است و چه بسا تا به امروز بخشی از کشفیات وزارت اطلاعات با یاری و کمک رسانی مردمی بوده و بخشی دیگر از طریق رصد سرشاخه‌های دشمنان که به دنبال ناامن کردن شهرهای بزرگ هستند، است.

تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد حس ناامنی در میان مردم کشورمان هستند، افزود: عدم احساس امنیت می‌تواند اثرات روانی در جامعه داشته باشد و حتی در حوزه اقتصادی هم تأثیر گذار خواهد بود. آنها روان مردم و اقتصاد کشور را نشانه گرفته‌اند که این دو مقوله جز دستور کارشان است.

واعظ آشتیانی با تاکید بر اینکه دشمنان می‌دانند که نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی نیست که با ترور بخواهد عوض شود و یا با یک جنگ خیابانی تغییر کند، تصریح کرد: هدف دشمنان از این اقدامات برهم زدن فضای اقتصادی کشور است چرا که شاهد اتفاقاتی در حوزه کلان اقتصادی و ایجاد زمینه‌هایی برای سرمایه گذاری در کشور هستند.

وی عنوان کرد: وقتی وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه امثال سرکرده الاحوازیه، ریگی و یا یکی از خبیثانی که در کشور افغانستان بود و خط و نشان می‌کشید را به راحتی در آن سوی مرزها دستگیر کردند، نشاندهنده اقتدار سربازان گمنام امام زمان (عج) در برابر رژیم صهیونیستی است.

این تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه تروریست‌ها به دنبال ایجاد فضای تلخ کشت و کشتار در ایام ماه محرم بودند که به همت سربازان گمنام خنثی شد، بیان کرد: بنابراین باید وحدت خود را حفظ کنیم چرا که تا وقتی وحدت وجود داشته باشد دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد.

رژیم صهیونیستی به دنبال خدشه‌دار کردن امنیت ایران است

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نوعی فروپاشی را در رژیم صهیونیستی ملاحظه می‌کنیم به‌همین خاطر نتانیاهو به دنبال یک حادثه آفرینی جدید است که افکار عمومی داخلی این رژیم را منحرف کند.

حماسه عاشورایی نیروهای اطلاعاتی و شکست پروژه صهیونیستها

علاءالدین بروجردی رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با مهر و در خصوص کشف تیم‌های تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی در ایام محرم در کشورمان گفت: واضح است که آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به کشورمان به ویژه در امنیت پایدار فرو گذار نیستند.

وی افزود: امنیت پایداری کشور با هزینه هنگفت خون صدها شهید حفظ امنیت که به طور لحظه‌ای در تلاش هستند به‌دست آمده است.

این نماینده ادوار مجلس با تاکید بر بی‌نتیجه بودن تلاش‌های دشمنان در چند دهه گذشته اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال خدشه‌دار کردن امنیت پایدار کشور هستند. هرچند تلاش‌هایی که در طول چند دهه گذشته صورت گرفته عملاً بی‌نتیجه بوده و جمهوری اسلامی ایران علی رغم همه تحریم‌های ظالمانه و تحمیلی توانسته پیشرفت کرده و به فناوری‌های نوین جهانی دست پیدا کند.

رئیس کمیته سیاسی مجمع بیداری اسلامی در ادامه بیان داشت: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی احساس می‌کنند که در مصاف با جمهوری اسلامی ایران قافیه را باخته‌اند. آنها در عراق، سوریه، یمن، افغانستان و کل منطقه شکست خورده‌اند. آنان در تمام کشورهای منطقه که سرمایه‌گذاری صدها میلیارد دلاری کرده‌اند، عملاً به نتیجه نرسیدند و چون می‌دانند که امنیت پایدار مهم‌ترین رکن پیشرفت در هر کشوری است، از این رو از همه توانمندی‌های خود برای خدشه‌دار کردن این امنیت پایدار استفاده می‌کنند.

بروجردی با اشاره به شرایط نابسامان رژیم اشغالگر قدس در داخل خود گفت: در داخل رژیم صهیونیستی شاهد یک فروپاشی آرام هستیم. با توجه به مجموعه سیاست‌های نخست وزیر این رژیم و تغییری که در قوانین قضائی می‌خواهد به‌وجود آورد، شاهد مخالفت‌های گسترده مردم در سرزمین‌های اشغالی هستیم؛ بنابراین نوعی از هم گسستگی و فروپاشی را در رژیم صهیونیستی ملاحظه می‌کنیم به‌همین خاطر نتانیاهو به دنبال یک حادثه آفرینی جدید است که افکار عمومی را از درون وضعیت به هم ریخته این رژیم منحرف کند.

وی با تاکید بر مواضع بر حق جمهوری اسلامی در مورد رژیم صهیونیستی گفت: همه دنیا می‌دانند که جمهوری اسلامی به هیچ عنوان از مواضع خود در خصوص این رژیم عقب نشینی نمی‌کند، لذا این رژیم مزدوران و نیروهای تروریستی خود را با سرمایه‌گذاری و هدایت به کار می‌گیرد تا اتحاد و انسجامی که علیه تل آویو ایجاد شده است را دچار نوعی انحراف مسیر کرده و از آن رهایی پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا