,

جنگ تجاری بین دو قدرت اقتصادی بزرگ دنیا ، احتمال رکود آمریکاست

دانستنی آنلاین: استراتژیست بانک خصوصی استاندارد چارترد می گوید با تشدید دوباره جنگ تجاری بین دو قدرت اقتصادی بزرگ دنیا ، بزرگترین نگرانی در حال حاضر احتمال رکود آمریکاست.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬استراتژیست بانک خصوصی استاندارد چارترد می گوید با تشدید دوباره جنگ تجاری بین دو قدرت اقتصادی بزرگ دنیا ، بزرگترین نگرانی در حال حاضر احتمال رکود آمریکاست.

طبق گفته کلایو مک دانل، رئیس استراتژی  این بانک، احتمال چنین رکودی در ۱۲ ماه آینده از ۲۵ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است. وی  به مشتریانش گفت با افزایش بی ثباتی در بازار، پول خود را در طلا سرمایه‌گذاری کنند.

وی گفت:« من تعجب نمی کنم اگر آمریکا وارد رکود اقتصادی شود چون شاهد افزایش دو هزار دلاری قیمت طلاهستیم».

روز دوشنبه ترامپ گفت که دو کشور به زودی مذاکراتشان را از سر می گیرند چون پکن پیشنهاد داده بر سر میز مذاکره بازگردند. این اطلاعیه پس از هشدار های ترامپ در مورد افزایش عوارض بر ۲۵۰ میلیارد دلار کالاهای چینی تا ۳۰ درصد نسبت به ۲۵ درصد قبلی از اول اکتبر اعلام شد. وی همچنین گفت عوارض اضافی بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی که از اول سپتامبر اجرایی می شود، به جای ۱۰ درصد ۱۵ درصد خواهد بود.

چین قبل تر قول داده بود که عوارض بر ۷۵ میلیارد دلار صادرات آمریکا را افزایش دهد و اعمال عوارض ۲۵ درصدی بر خودروهای آمریکایی را از سر بگیرد.

مک دانل گفت:« تاثیر افزایش عوارض قطعاً ریسک ورود آمریکا به رکود را بالا میبرد. به نظر من این یک نگرانی واقعی برای بازارهای جهان است».

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *