اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

جزئیات برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان‌ها

دانستنی اقتصاد -گروه استان‌ها: همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برنامه‌های مختلفی در کشور برگزار می‌شود، در همین راستا دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) اعلام کرد: هر بزرگداشتی دو طیف دارد. یک طیف آن کارگزاران مراسم هستند و طیف دوم، زائران، مراجعه کنندگان و مردم.

انصاری با اشاره به مراسم سالگرد حضرت امام (ره) تأکید کرد: مردمی که وارد و خارج به مراسم می‌شوند نباید متحمل هیچ رنجی شوند و احیاناً در مراسم حضرت امام (ره) نباید بی نظمی و ریخت و پاشی صورت بگیرد و یا خدای ناکرده مسائل بهداشتی رعایت نشود. لذا همه متولیان در این جلسه برای مراسم حضرت امام (ره)، باید به این مسائل توجه کافی داشته باشند.

ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اعلام آمادگی برای خدمتگزاری به زائران، برنامه‌های مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی را به اطلاع عموم رساند.

در بخش‌هایی از این اطلاعیه آمده است:

مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) در روز ۱۴ خرداد در حرم مطهر آن امام راحل، میعادگاه همه کسانی است که بیعت‌نامه سالانه خویش را با شرکت در این مراسم عظیم و معنوی در محضر روح خدا و در جوار آرامگاه شهیدان و در محضر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی تجدید امضا می‌کنند.

متن اطلاعیه را اینجا بخوانید.


جزئیات مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در استان‌ها در زیر بخوانید.


اجرای ۱۵۰ برنامه به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد در آذربایجان شرقی

جهاد تبیین محور برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد در آذربایجان‌شرقی است

حجت الاسلام میکائیل اسکندری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی اجرای برنامه‌های مختلف هنری، فرهنگی و عقیدتی در قالب نشست‌های گفتمانی، برپایی نمایشگاه‌ها و مسابقات نقاشی و کاریکاتور، شب‌های شعر، مسابقه دلنوشته، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و میزگردهای گوناگون تبیین شخصیت فردی، اجتماعی، مذهبی و سیاسی امام راحل را از عناوین اصلی این برنامه‌ها اعلام کرد که در تمام شهرستان‌های ۲۱ گانه آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.

وی برگزاری آئین گرامیداشت ۱۴ خرداد در مصلای بزرگ امام خمینی تبریز را مهمترین ویژه برنامه این روز مهم در تاریخ جمهوری اسلامی اعلام و اظهار کرد: این مراسم از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر با تجلیل و تکریم از مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی و با سخنرانی شیخ محمدتقی عبدوس از اعضای جامعه روحانیت مبارز تهران برگزار خواهد شد.

وی برگزاری آئین گرامیداشت ۱۴ خرداد در مصلای بزرگ امام خمینی تبریز را مهمترین ویژه برنامه این روز مهم در تاریخ جمهوری اسلامی اعلام و اظهار کرد: این مراسم از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر با تجلیل و تکریم از مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی و با سخنرانی شیخ محمدتقی عبدوس از اعضای جامعه روحانیت مبارز تهران برگزار خواهد شد.

اسکندری اعزام سه کاروان زیارتی به مرقد مطهر امام راحل را از دیگر برنامه‌های مهم ستاد بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد آذربایجان شرقی برشمرد و گفت: این کاروان‌ها به صورت عمومی و پیاده که از ۲ هفته قبل حرکت خود را از تبریز آغاز کرده است، کاروان دوچرخه سواری جانبازان بصیر که از ۲ روز قبل حرکت خود را آغاز کرده اند و در نهایت اعزام کاروان سه هزار نفری خودرویی از آذربایجان شرقی به مرقد امام خمینی (ره) همزمان با سالروز ارتحال ایشان اعزام می‌شوند.

وی توجه به نسل جدید و جوان را از اهداف مهم برگزاری مراسم‌های مختلف ۱۴ و ۱۵ خرداد در آذربایجان شرقی اعلام و اضافه کرد: بر همین اساس تبیین و شناخت امام راحل و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار کمیته‌های ستاد استانی قرار دارد.

اسکندری با اشاره به فعالیت تعداد ۱۸ کمیته در قالب ستاد بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد آذربایجان شرقی، یادآور شد: بر همین اساس این کمیته از اردیبهشت ماه تمهیدات و مقدمات اجرای برنامه‌های یاد شده را در سراسر استان فراهم ساخته اند.


عزیمت ۲۰ هزار زائر کرجی به مراسم سالگرد ارتحال امام راحل

اعزام ۲۰ هزار زائر از شهرستان کرج به حرم امام خمینی (ره)

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار کرج از اعزام ۲۰ هزار زائر از این شهرستان برای شرکت در مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام راحل در حرم ایشان خبر داد.

مهدی آقابراری ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران افزود: روز گذشته شهرستان کرج میزبان استقبال از زائرانی بود که از غرب کشور عازم مراسم باشکوه سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام (ره) بودند.

وی با اشاره به مردمی بودن برنامه‌های این مراسم نیز گفت: از تمامی ظرفیت‌های شهرستان جهت حضور مشتاقان و زائران به حرم مطهر و برای برنامه‌های ویژه سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) استفاده شده است.


برنامه‌های مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد در بوشهر

حجت الاسلام یوسف جمالی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به آرمان‌های امام و انقلاب اظهار کرد: آرمان‌ها و اندیشه‌های امام خمینی (ره) جز لاینفک انقلاب و مسیر پیش رو است و باید به نسل‌های جوان و آینده منتقل شود.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد آرمان‌های امام (ره) فراموش یا تحریف شود و ما باید در قالب‌های نوین و هنری جذاب و ابزارهای مختلف اندیشه و آرمان‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را در جامعه تبیین کنیم.

حجت الاسلام جمالی با اشاره به برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در سراسر استان بوشهر بیان کرد: مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت الاسلام رهنمایی یکشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۰ صبح در مصلی جمعه بوشهر برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به قیام ۱۵ خرداد اظهار کرد: مراسمی نیز برای بزرگداشت این روز مهم، یکشنبه ۱۴ خرداد در مسجد امیرالمؤمنین بوشهر بعد از نماز مغرب و عشا با سخنرانی حجت‌الاسلام اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برگزار خواهد شد.


حضور ۵۱۰۰ نفر از شهروندان رباط کریم در مراسم ارتحال امام راحل

جزئیات برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان‌ها

سرگرد پاسدار علی‌رضا کامیاب رئیس ستاد ارتحال حضرت امام (ره) در سپاه رباط کریم اظهار کرد: به منظور شرکت در مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی، عاشقان امام راحل روز ۱۴ خرداد عازم حرم مطهر ایشان می‌شوند و با حضور در حرم مطهر ایشان، با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق می‌کنند.

رئیس ستاد ارتحال حضرت امام (ره) در سپاه رباط کریم افزود: عشق و ارادت مردم رباط‌کریم به امام راحل تا عمق وجودشان نفوذ کرده و امروز نیز پس از گذشت سی و چهار سال از ارتحال ملکوتی امام راحل، مردم این شهرستان آماده‌اند تا ضمن برگزاری برنامه‌های مختلف گرامیداشت یاد و خاطره ایشان، با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی بار دیگر با آرمان‌های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کرده و بر پایبندی به اصول ایشان تأکید کنند.

کامیاب گفت: بر اساس سهمیه اعلام شده، ۵۱۰۰ نفر از شهروندان رباط‌کریم در روز ۱۴ خرداد به صورت متمرکز به حرم مطهر امام راحل (ره) اعزام می‌شوند.


اعلام ویژه برنامه‌های مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مشهد

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) از ساعت ۱۷:۳۰ لغایت ۱۹ روز ۱۴ خرداد در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

این برنامه از سوی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد، تولیت آستان قدس رضوی و شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزار می‌شود و سخنران ویژه مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی خواهد بود.

همچنین مراسم بزرگداشت شهدای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نیز از ساعت ۱۷:۳۰ لغایت ۱۹ روز ۱۵ خرداد در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود. در این برنامه که از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و شورای اداری استان و مشهد برگزار می‌شود، حجت الاسلام والمسلمین ادیانی رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی فراجا به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.


عزیمت ۲ هزار زائران خراسان شمالی برای سالگرد ارتحال امام خمینی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی از اعزام ۲ هزار زائر به تهران همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی خبر داد.

محمد مشتری بیان کرد: این تعداد زائران با ۶۰ دستگاه اتوبوس به این مراسم اعزام شوند.


عزیمت ۶ هزار نفر از استان خوزستان به مرقد مطهر امام

«سرهنگ عادل ساری» معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان اظهار کرد: همزمان با سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، امسال از خوزستان بیش از ۶ هزار نفر از آحاد مردم اعزام می‌شوند؛ البته به غیر از جمعیت خودجوش که با خودروها به مراسم اعزام خواهند شد.

وی در بیان جزئیات اعزام زائران از خوزستان افزود: این زائران با ۱۵۰ دستگاه اتوبوس از نقاط مختلف استان راهی بارگاه ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) می‌شوند.

سرهنگ ساری با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی و معنوی در طول مسیر برای کاروان‌های اعزامی انجام می‌شود، گفت: همچنین برنامه‌های محوری در سطح خوزستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این اعزام و آشنایی نسل جوان با واقعیات می‌تواند در جهاد تبیین تأثیرگذار باشد، افزود: در سال‌های گذشته حضرت آقا در سخنرانی‌هایشان زوایای گوناگونی از افکار و زندگی حضرت امام را برای اقشار مختلف مردم تبیین می‌کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان تاکید کرد: زنده نگهداشتن یاد امام (ره) و تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی از جمله هدف‌های حضور زائران در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) است.


اجرای ۳ هزار برنامه همزمان با سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در فارس

جزئیات برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان‌ها

حجت الاسلام والمسلمین حسین ملک مکان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس بیان کرد: ١۵ خرداد نقطه آغازین برای فعالیت‌های امام راحل (ره) در مسیر انقلاب بود و مردم با حمایت ویژه از امام خمینی (ره) مسیر انقلاب را دگرگون کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در خصوص برنامه اعزام زائران مرقد امام نیز بیان کرد: پس از وقفه شش ساله به علت‌هایی نظیر کرونا وماه مبارک رمضان امسال بیش از ١۵ هزار زائر از استان فارس به مرقد امام خمینی (ره) اعزام می‌شوند که از این تعداد پنج هزار نفر از شهر شیراز و مابقی از سایر مناطق فارس به مرقد امام اعزام می‌شوند.

وی اضافه کرد: بر اساس برناه ریزی های صورت گرفته در بیش از ۷۰ نقطه استان فارس همزمان با سالروز ارتحال امام (ره) ویژه برنامه‌هایی در مساجد و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

ملک مکان با اشاره به اینکه در کنار برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)، مراسم تجدید پیمان با مقام معظم رهبری نیز در فارس برگزار می‌شود افزود: در شهر شیراز به جز مراسم‌هایی که در مساجد برگزار می‌شود دو برنامه شاخص برگزار خواهد شد که اولین برنامه عصر روز شنبه ۱۳ خرداد ماه است.

وی اضافه کرد: سخنران ویژه مراسم روز ۱۳ خردادماه حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران بوده و دومین مراسم نیز روز ١۴ خرداد ماه و در استان مطهر سید علاءالدین حسین (ع) برگزار می‌شود.


برنامه سالروز ارتحال امام راحل در قزوین

حجت الاسلام غلامحسین شهسواری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین از اجرای دو برنامه محوری در شهر قزوین به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد خبر داد و عنوان کرد: اولین مراسم محوری روز بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام خمینی (ره) و با سخنرانی حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک برگزار خواهد شد.

شهسواری اضافه کرد: دومین مراسم نیز ۱۴ خرداد و پس از نماز مغرب و عشا در مسجد امام حسن عسگری (ع) برگزار می‌شود و سخنران آن نیز حجت الاسلام قابل خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: از عموم همشهریان و علاقه مندان به حضرت امام روح اله، دعوت می‌کنیم تا با حضور گسترده معنوی و یکپارچه خود در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بار دیگر ضمن تجدید میثاق با امام شهدا و شهیدان و تجدید عهد با رهبری، پایبندی خود را به راه، اندیشه و نهضت عظیم خمینی کبیر به منصه ظهور برسانند.

عزیمت ۱۲۰۰ نفر به حرم مطهر

همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی (ع) از اعزام ۱۲۰۰ نفر از شهرستان قزوین به حرم امام خمینی (ره) برای حضور در مراسم سالگرد امام راحل خبر داد.

سرهنگ علیرضا حیدری با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت امام راحل با بیان اینکه برنامه‌های مهمی برای روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد در شهرستان قزوین در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: مهمترین برنامه پیش رو اعزام زائر برای شرکت در مراسم ارتحال امام است.

وی بیان کرد: این تعداد زائر با ظرفیت بیش از ۳۰ دستگاه اتوبوس ساعت پایانی روز ۱۳ خرداد راهی تهران خواهند شد.


جزئیات مراسم سالگرد امام خمینی در قم

جزئیات برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان‌ها

مراسم بزرگداشت رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، حضرت امام خمینی از سوی مقام معظم رهبری روز شنبه ۱۳ خردادماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می‌شود.

در این مراسم که با حضور مسئولان حوزوی و استانی، طلاب و اقشار مختلف مردم قم برگزار خواهد شد حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی از اساتید حوزه و دانشگاه سخنرانی خواهد کرد.

همچنین مراسم بزرگداشت رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و بزرگداشت شهدای والامقام قیام خونین یوم‌الله ۱۵ خرداد در روز یک‌شنبه ۱۴ خردادماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در خانه ملت و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

عزیمت ۶ هزار قمی به حرم مطهر

معاون هماهنگ کننده سپاه قم از اعزام ۶ هزار نفر از مردم استان به سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: علاقمندان می‌توانند در نواحی مقاومت بسیج جهت اعزام ثبت نام کنند.

سرهنگ امیر جعفری اظهار داشت: در راستای برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام راحل، کمیته‌های مختلفی در سطح استان تشکیل شد که با مشارکت نهادهای عضو ستاد، آسیب شناسی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سال‌های گذشته صورت گرفت.


عزیمت سه هزار زائر کرمانی به مراسم ارتحال امام خمینی (ره)

۳ هزار زائر کرمانی در مراسم ارتحال امام راحل (ره) شرکت می‌کنند

حسین انجم‌شعاع رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: امام راحل یک شخصیت بی‌نظیر و جامع از نظر علمی و از طرفی دارای تفکر و اندیشه ناب و هم مقید به موازین شرعی دینی و اسلامی بودند، امام به مسئله تعقل کاملاً توجه داشتند، یک فقیه اسلام‌شناس و متبحر در فقه بودند و در کنار آن شخصیتی بسیار شجاع و به جز خدا از هیچ‌کس و هیچ‌چیز نمی‌ترسیدند؛ معنویت و ارتباط حضرت امام خمینی (ره) با خداوند باعث بزرگ شدن ایشان بوده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: پس از امام راحل، مقام معظم رهبری به عنوان برجسته‌ترین شاگرد حضرت امام با همان صلابت و اقتدار حضرت امام، رهبری را به عهده گرفتند و در طول این ۳۴ سال علی‌رغم تهدیدات و مشکلات نظام با صلابت و اقتدار توطئه‌ها و مشکلات را حل کرده‌اند و انقلاب پیش رفته است.

وی با اشاره به ایجاد ستاد بزرگداشت ارتحال امام در استان و شهرستان‌ها عنوان کرد: برنامه‌های زیادی در بعد آئینی و بعد فرهنگی و هنری پیش‌بینی شده است؛ مراسم محوری بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ۱۳ خرداد ساعت ۲۰ در مسجد امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت‌الاسلام پورمحمدی مشاور ارشد قوه قضائیه برگزار می‌شود.

انجم‌شعاع با اشاره به این‌که اعزام سه هزار زائر از کل استان برای سالگرد ارتحال امام خواهیم داشت، گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت در ایام ارتحال در تمام مساجد و هئیت‌های مذهبی، طراحی و ساخت اِلمان حضرت امام خمینی (ره) در حال انجام است که در روز عید غدیر رونمایی خواهد شد و احتمالاً در خیابان امام نصب خواهد شد.

وی از اعزام سه هزار زائر کرمانی به مراسم ارتحال امام خمینی (ره) خبر داد.


عزیمت ۶ هزار کرمانشاهی برای مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

اعزام ۱۰ هزار مازندرانی به مرقد مطهر حضرت امام راحل

سرهنگ ابوذر انوری فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه از اعزام کاروان عظیمی از اقشار مختلف مردمی به مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالروز ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی خبر داد و اظهار کرد: آئین بدرقه این کاروان عظیم روز شنبه ۱۳ خرداد ماه ساعت ۹ صبح در ترمینال شهید کاویانی با حضور مسئولین استانی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: در طول مسیر حرکت برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در نظر گرفته شده و در راستای کنگره ملی سرداران، امیران و ۹۸۰۰ شهید هم استانی، هر اتوبوس به تصویر مبارک یک شهید بومی مزین خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه استقبال از این حرکت معنوی را قابل ملاحظه دانست و گفت: ۶ هزار نفر از مردم شهید ولایت مدار استان کرمانشاه به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام می‌شوند.

انوری در پایان هدف از این حرکت جریان ساز را تبیین گفتمان امام و رهبری و الگوبرداری از شخصیت معنوی حضرت امام خمینی (ره) برای جوانان دانست.


حسینیه ثارالله مکان برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی در یاسوج

جزئیات برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان‌ها

حجت الاسلام سید جواد خاضع رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: شب‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء مراسم بزرگ داشت رحلت حضرت امام و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد در مساجد سراسر استان برگزار می‌شود.

وی ابراز داشت: همچنین مراسم محوری سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) در سراسر استان پیش بینی شده است.

خاضع گفت: در یاسوج یکشنبه ۱۴ خردادماه ساعت ۱٠ و ۳٠ صبح در مسجد جامع صاحب‌الزمان (عج)، با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی شیرازی جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع برنامه‌ها آغاز می‌شود.

خاضع خاطرنشان کرد: در دهدشت، حسینیه ثارالله، ۱۴ خرداد ساعت ۱۰ صبح، گچساران مسجد النبی (ص) ۱۳ خرداد ساعت ۹ و ۳٠ دقیقه صبح، لیکک مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) ۱۴ خرداد ساعت ۱۰ صبح چرام، مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) ۱۳ خرداد بعد از نماز مغرب و عشاء، باشت مسجد سید الشهدا (ع) ۱۳ خرداد ساعت ۱۹ و ۳٠ دقیقه برنامه‌هایی پیش بینی شده است.


عزیمت کاروان پیاده ۳۱۳ نفری گیلانی‌ها به حرم امام

۳۱۳ گیلانی به حرم امام خمینی (ره) اعزام می شوند

سرهنگ احمدرضا منشوری معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان اظهار کرد: در آستانه‌ی سی و چهارمین سالگرد رحلت جانگداز معمار کبیر انقلاب اسلامی، ۳۱۳ زائر گیلانی به منظور حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) حرکت خود را از ۳ خردادماه با پای پیاده از مصلای رشت به سوی حرم مطهر آغاز می‌کنند.

وی ادامه داد: طی سه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا اعزام کاروان پیاده به حرم امام خمینی (ره) انجام نشده است.

وی افزود: این کاروان، ۳۴ سال پیش به صورت مردمی راه‌اندازی شد و هر ساله نمادی از عشق و علاقه روزافزون مردم گیلان به امام خمینی (ره) بوده است.

منشوری تصریح کرد: کاروان ۳۱۳ نفری پیاده مرقد امام (ره) با بدرقه خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر، مردم و مسئولان استان راهی تهران خواهد شد و اعضای کاروان، روز سیزدهم خردادماه در حرم امام خمینی (ره) حضور خواهند داشت.


عزیمت بیش از ۲ هزار لرستانی به مرقد امام (ره)

سرهنگ محمد محمودوند معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اظهار داشت: در راستای گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان امروز شنبه ۱۳ خرداد، اقدام به اعزام بیش از دو هزار زائر به مرقد مطهر امام خمینی (ره) خواهد کرد.

وی، هدف از اجرای این برنامه را تبیین شخصیت والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای نسل جوان و تجدید میثاق دوباره با امام راحل و رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از اعزام چند گروه پیشرو شامل گروه‌های خدمات رسان، پزشکی و موکب‌ها از در روز جمعه ۱۲ خرداد خبر داد و افزود: این گروه‌ها در جایگاه مختص استان لرستان مستقر خواهند شد تا ۱۴ خرداد در سالروز رحلت امام خمینی (ره) به زائران خدمات رسانی کنند.


بقاع متبرکه مازندران میزبان مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی

جزئیات برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان‌ها

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی با خبرنگاران با تسلیت فرارسیدن ایام ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: خدای بزرگ را شاکریم که شخصیت بزرگی همچون امام (ره) را به ما عطا کرده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد، گفت: مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) باید باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: امشب و فردا در بیش از ۲۰۰ امامزاده و بقاع متبرکه مازندران مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد برگزار خواهد شد.

حیدری افزود: حضرت امام راحل ولی فقیه و رهبر سیاسی در جهان اسلام است، لذا همه فعالان سیاسی و فرهنگی که می‌خواهند بر اساس موازین انسانی و اسلامی کار کنند، لازم است رهنمودهای امام خامنه ای (مدظله) و امام راحل را الگو و سرمشق خود قرار دهند.

وی اظهار کرد: شخصیت امام خمینی (ره) به زمان و مکان خاصی محدود نمی‌شود و امام خمینی (ره) فردی جامع و فقیهی کامل، فیلسوف و عارفی بی نظیر بود، چنانچه تحولات سیاسی و مبارزه با فساد و تباهی در تمام کشورهای اسلامی، نشأت گرفته از تفکرات وی است.


اجرای برنامه‌های ارتحال امام در ۵۰ نقطه استان مرکزی

برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در ۵۰ نقطه مرکزی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: مراسم آئینی و تبیینی بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در ۵۰ نقطه استان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام خلیلی با بیان اینکه امام خمینی (ره) بی‌شک یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌های سیاسی و مذهبیِ تاریخ معاصر ایران و جهان است افزود: امام (ره) با اندیشه‌ای برگرفته از تعالیم اسلامی، توانست نظامی نوین در هندسه قدرت جهانی بر پایه جمهوریت و اسلامیت پایه‌گذاری کند که هم‌اکنون تبدیل به یک الگو در بسیاری از کشورهای اسلامی شده است.

برگزاری مراسم سالگرد امام راحل در زادگاهش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی از اعزام هفت هزار و ۵۰۰ زائر به حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) از این استان خبر داد.

بهنام نظری با بیان اینکه اگر محدودیت‌ها برداشته شود این ظرفیت افزایش می‌یابد گفت: شنبه پیش رو برنامه‌ای هم در زادگاه معمار کبیر انقلاب در شهرستان خمین با حضور مهمانان داخلی و خارجی با سخنرانی آیت الله دری نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه برنامه‌ای هم در شب اعزام به حرم مطهر در مصلای اراک برگزار می‌شود افزود: موکب هایی برای میزبانی مسافران و زائران در شهرستان‌های استان در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا