اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

جبران عقب ماندگی‌ها در دولت آغاز شده است/ با خام‌فروشی مخالفیم

به گزارش دانستنی اقتصاد، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در مراسم افتتاح آبرسانی از سد نساء به شهرهای بم و بروات، ۱۵ طرح صنعت برق و تصفیه خانه فاضلاب سیرجان در استان کرمان افزود: در آبرسانی، برق رسانی و فاضلاب مشکلاتی داریم که می‌توانست سال‌های قبل رفع شود اما به هر دلیل باید کار جهادی کرد که این تنش‌های آبی کاهش یابد و کمبود تولید برق جبران شود.

وی با بیان اینکه جبران عقب ماندگی‌ها در دولت آغاز شده، تصریح کرد: ضمن ارج نهادن به همه کارهایی که مسئولان در گذشته کرده اند، عقب ماندگی‌ها را باید جبران کرد که جز با روحیه جهادی میسر نیست.

رئیسی گفت: نمی‌توان گفت حالا که پروژه‌ای ۱۰ سال عقب مانده، باز هم ببینیم چکار می‌توان کرد؛ باید پروژه‌ها به سامان برسد و مردم از نتایج آنها بهره مند شود که این در گرو کار جهادی است.

وی نتیجه کار جهادی در این دولت را بهره برداری از طرح آبرسانی به بم و بروات، تصفیه خانه فاضلاب سیرجان و بهره برداری از ۱۵ طرح و پروژه برق رسانی در جای جای استان کرمان برشمرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه طرح‌های توسعه آبی، باعث رونق کشاورزی می‌شود، افزود: کارهای زیرساختی در استان کرمان باعث پیشرفت مخصوصاً در حوزه کشاورزی و کشت خرما می‌شود.

رئیسی ادامه داد: خانواده شهید پس از افتتاح طرح آبرسانی دعای خیر کرد. همه ما به دعای خانواده شهدا نیازمندیم.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با خام‌فروشی مخالفیم، یادآور شد: شرکت‌هایی در کرمان هست که کار اقتصادی می‌کنند و در عین حال برخی استان کرمان را بهشت معادن می‌نامند ولی به میزانی که معدن داریم فرآوری معادن نداریم و گاهی خام فروشی است که نباید چنین باشید.

وی با اشاره به اینکه از ١٠ هزار روستای با تنش آبی در کشور، مشکل ٣ هزار روستا برطرف شده است، گفت: مشکل سایر روستاها هم تا پایان دولت برطرف می‌شود.

رئیس جمهور افزود: امروز زمان نداریم، باید با سرعت کارها جلو برود، ۶٧٠ روستا در استان کرمان تنش آبی داشتند، اما امروز این عدد به ١٧٠ روستا رسیده است. هر مدیر یا فردی که در عرصه تولید فعالیت می‌کند، برای رفع مشکلات مردم وظیفه بر دوش خود دارد. پیشرفت در گرو فراهم کردن زیرساخت است، اگر توسعه زیرساخت صورت بگیرد، پیشرفت در صنایع، کشاورزی، گردشگری و ترانزیت هم صورت می‌گیرد.

وی گفت: شرکت‌های موجود در کشور پیشران سرمایه‌گذاری در کشور هستند و خوب می‌توانند مسئولیت اجتماعی بر عهده بگیرند و مشکلات را حل کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بنابر گفته امام راحل عشایر ما جزو ذخایر نظام هستند، گفت: امروز عشایر کشور تولیدکننده هستند، مردمانی مخلص که دل در گرو انقلاب، نظام و رهبری دارند.

وی گفت: امروز شهرهای ما از تولیدات و محصولات عشایر روستایی بهره می‌برند، وقتی عشایر مشکل برق داشته باشند، کار سخت می‌شود. کار برق‌رسانی به چادرهای عشایر از طریق برق‌رسانی خورشیدی مایه خرسندی است.

در حال تکمیل است…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا