اقتصادی

تأمین مالی نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر انرژی و فاز دوم آلومینیوم جنوب

دانستنی اقتصاد:دکتر حسینی رئیس کمیسیون ویژه جهش رونق و تولید مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی و بازدید از پروژه های فعال در منطقه ویژه اقتصادی لامرد حضور یافت.
به گزارش دانستنی اقتصاد: با حضور سید صفدر حسینی رییس کمیسیون ویژه جهش رونق و تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، از پروژه های منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید به عمل آمد.
دکتر حسینی در جلسه جمع بندی در پاسخ به این سؤال که با توجه به رسالت کمیسیون رفع موانع تولید در برداشتن موانع پیش روی سرمایه گذاران، آیا می توان متصور بود که فاز دوم آلومینیوم جنوب و نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد در آینده نزدیک عملیاتی شود اظهار داشت:
در مجموع تلاش ها و اقداماتی که در این منطقه انجام شده بسیار امیدوار کننده است.
وی افزود: مهمترین مزیت این منطقه همانا نگرش مثبت مردم متدین لامرد به ویژه لامردی هایی که در کشور های حاشیه خلیج فارس حضور دارند نسبت به منطقه بسیار ارزنده و قابل تحسین است، چرا که با بضاعت و توان مالی که دارند در منطقه و زادگاه شان کارآفرینی و ایجاد اشتغال می کنند.
حسینی در ادامه با اشاره به مگا پروژه های فعال در منطقه ویژه اقتصادی لامرد تصریح کرد: ۲ پروژه در منطقه ویژه وضعیت برجسته تری دارند، سالکو یا آلومینیوم جنوب که در حال حاضر ۳۰۰ هزار تن در سال تولید دارد و این امکان وجود دارد که این مهم به ۲ یا ۳ برابر افزایش یابد.
رییس کمیسیون ویژه جهش رونق تولید مجلس تصریح کرد: نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد و فاز دوم آلومینیوم جنوب نیاز به تامین مالی دارد که با جلساتی که با دکتر موسوی نماینده لامرد و مهر خواهیم داشت، نظر سهامداران را جلب خواهیم کرد، و هم سهامدارانی که به دنبال تامین مالی پروژه ها هستند پشتیبانی و حمایت خواهیم کرد.
دکتر حسینی در پایان اطمینان خاطر داد که دو پروژه نیروگاه غدیر و فاز دوم آلومینیوم تأمین مالی خواهند شد.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس و از زیرمجموعه های سازمان ایمیدرو می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۱۱۵ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا