, ,

ایجاد ۱۰۰۰ صندوق خرد محلی در روستاها

دانستنی آنلاین: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید،گفت: در سه سال گذشته، یکهزار و ۸۰۰ صندوق خرد محلی در یکهزار و ۸۰۰ روستای کشور تأسیس شده و برای سال ۹۸ نیز تأسیس یکهزار صندوق دیگر در روستاهای کشور هدف‌گذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ اصغر نوراله‌زاده در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه در سه ماهه امسال ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که نزدیک به ۲۸۰ میلیارد تومان از این تسهیلات در حوزه اشتغال بوده است، افزود: بخشی از این تسهیلات به سه هزار طرح اشتغالزا در روستاها پرداخت شده است.

وی درباره عملکر صندوق‌های خرد محلی گفت: این صندوق‌ها نهادهای تأمین مالی محلی هستند که در روستاها بین ۲۰ تا ۵۰ نفر عضو این صندوق‌ها هستند که این افراد، در حوزه‌های تسهیل گیری و توانمندسازی به مدت ۶ ماه در بخش‌های نحوه تصویب و تأیید طرح‌ها، پرداخت تسهیلات و نحوه محاسبه کارمزد آموزش می‌بینند.

نوراله زاده با بیان اینکه خط اعتباری و تسهیلات در اختیار صندوق‌های خرد محلی قرار می‌گیرد تا این تسهیلات را به اعضای خود پرداخت کنند، ادامه داد:  تسهیلگران در صورتی که تسهیلات این صندوق‌های محلی را در جهت برنامه‌های اشتغال زایی صندوق کارآفرینی امید به اعضای خود پرداخت کنند، بعد از ۶ ماه خط اعتباری جدید به آنها اختصاص می‌یابد.

وی درباره حمایت از کسب و کارهای نو و استارت آپ ها گفت: صندوق بر اساس تفاهم نامه‌ای که با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد، تاکنون از بین ۱۸۰ طرح معرفی شده، تسهیلات حدود ۱۱۰ طرح استارتاپی را پرداخت کرده است.

نوراله زاده گفت: با توجه به اینکه این طرح‌ها از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده است، دیگر توسط صندوق مورد بررسی قرار نمی‌گیرند و فقط از متقاضیان در قبال پرداخت تسهیلات، تضمین‌های لازم دریافت می‌شود.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *