اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

ایجاد محدودیت خواندن توییت برای کاربران توییتر!ایجاد محدودیت خواندن توییت برای کاربران توییتر!دانستنی اقتصاد – حسین عسکری؛ آقای ماسک در توییتی از خود گفت که حساب‌های تایید شده اکنون محدود به خواندن ۱۰۰۰ پست در روز است، برای حساب‌های تأیید نشده جدید، این تعداد ۵۰۰ است.

این میلیاردر فناوری ابتدا محدودیت‌های سخت‌تری را تعیین کرد بود اما او این محدودیت‌ها را ظرف چند ساعت پس از اعلام تغییر داد.

آقای ماسک گفت که محدودیت‌های موقت برای رسیدگی به سطوح شدید خراش داده‌ها و دستکاری سیستم است.

او توضیح نداد که منظور از دستکاری سیستم در این زمینه چیست.

آقای ماسک توضیح داد: ما مجبور به برداشت داده‌های کاربران شده بودیم که این برای کاربران عادی مشکلاتی را به همراه داشت.

این اقدام به عنوان یک “اقدام اضطراری موقت” توصیف شد.

کاملاً مشخص نیست که منظور آقای ماسک از خراش داده‌ها چه بوده است، اما به نظر می‌رسد منظور او از خراش داده‌ها، مقادیر زیادی از داده‌های مورد استفاده شرکت‌های هوش مصنوعی برای آموزش مدل‌های زبانی است که به چت‌ربات‌هایی مانند چت جی پی تی و بارد گوگل کمک می‌کند.

به زبان ساده، خراش داده، بیرون کشیدن اطلاعات از اینترنت است.

 مدل‌های زبان بزرگ باید از انبوه مکالمات واقعی انسانی بیاموزند، اما کیفیت برای موفقیت یک چت بات حیاتی است.

گمان می‌رود گنجینه عظیم برای آموزش هوش مصنوعی میلیاردها پست ردیت و توییتر است که توسط شرکت‌های هوش مصنوعی استفاده می‌شوند.

اما پلتفرم‌هایی مانند توییتر و ردیت می‌خواهند برای این داده‌ها پول دریافت کنند.

در ماه آوریل، استیو هافمن، مدیر اجرایی ردیت به نیویورک تایمز گفت که از کاری که شرکت‌های هوش مصنوعی انجام می‌دهند ناراضی است.

او گفت: مجموعه داده‌های ردیت واقعاً ارزشمند است. اما ما نیازی نداریم که همه این ارزش‌ها را به صورت رایگان به برخی از بزرگترین شرکت‌های جهان بدهیم.

توییتر قبلاً شروع به فروش داده‌های کاربران کرده است که اغلب توسط برنامه‌های شخص ثالث و محققان استفاده می‌شود که می‌تواند شامل شرکت‌های هوش مصنوعی هم باشد، البته دلایل بالقوه دیگری نیز برای این حرکت وجود دارد.

آقای ماسک مردم را به سمت توییتر بلو، سرویس اشتراک پولی آن سوق داده است. این امکان وجود دارد که او به مدلی نگاه کند که در آن کاربران باید برای دریافت یک سرویس کامل توییتر و دسترسی به پست‌های نامحدود، هزینه بپردازند.

با علامت تیک آبی، وضعیت تأیید شده قبل از اینکه آقای ماسک به عنوان رئیس توییتر انتخاب شود، توسط توییتر به صورت رایگان به حساب‌های پرطرفدار داده می‌شد.

اکنون، اکثر کاربران برای تایید شدن باید هزینه اشتراکی از ۸ دلار در ماه بپردازند و می‌توانند بدون در نظر گرفتن پر طرفدار بودن به این وضعیت دست یابند.

بر اساس وب سایت Downdetector  که قطعی‌های آنلاین را ردیابی می‌کند حداکثر ۵۱۲۶ نفر در ساعت ۱۶:۱۲ BST روز شنبه مشکلات دسترسی به این پلت فرم را در بریتانیا گزارش کردند.

در ایالات متحده، تقریباً ۷۴۶۱ نفر در همان زمان مشکلات را گزارش کردند.

در ابتدا، آقای ماسک محدودیت خواندن ۶هزار پست در روز برای حساب‌های تایید شده، ۶۰۰ پست برای حساب‌های تایید نشده و ۳۰۰ پست برای حساب‌های تایید نشده جدید را اعلام کرد.

در به‌روزرسانی دیگری، آقای ماسک گفت: چند صد سازمان (شاید بیشتر) به‌شدت تهاجمی داده‌های توییتر را حذف می‌کنند.

او بعداً اشاره کرد که بار سنگینی به وب سایت توییتر وارد شده است و گفت: اینکه مجبور شویم تعداد زیادی سرور را به صورت اضطراری آنلاین کنیم، بسیار ناراحت کننده است.

سرور رایانه‌ای قدرتمند است که فایل‌ها را مدیریت و ذخیره می‌کند و خدماتی مانند صفحات وب را برای کاربران ارائه می‌دهد.

آدام لئون اسمیت از BCS، نهاد حرفه‌ای بریتانیا برای فناوری اطلاعات، گفت که این حرکت بسیار عجیب است زیرا محدود کردن زمان اسکرول کاربران بر درآمد تبلیغاتی شرکت تأثیر می‌گذارد.

آقای ماسک سال گذشته شرکت توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار (۳۵ میلیارد پوند) خرید.

 او از مدیریت قبلی توییتر انتقاد کرد و گفت که نمی‌خواهد این پلتفرم به اتاق پژواک تبدیل شود.

او بلافاصله پس از تصدی مسئولیت، نیروی کار خود را از کمتر از ۸هزار نفر به حدود ۱۵۰۰ نفر کاهش داد.

او در مصاحبه‌ای با بی بی سی گفت که کاهش نیروی کار آسان نبوده است. مهندسانی که از این پلتفرم اخراج شدند، خروج آنها نگرانی‌هایی را در مورد پایداری پلت فرم ایجاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا