اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

آزادراه تهران – شمال نماد خودباوری و توانایی ملت ایران است‌

به گزارش دانستنی اقتصاد، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز پنج شنبه در آئین بهره‌برداری از مسیر قطعه دوم آزادراه تهران شمال این طرح را نماد خودباوری و توانایی ملت ایران دانست و افزود: معتقد هستم این طرح، نماد خودباوری، توانایی و دانایی ملت ایران است، اگر کسی بخواهد این دانایی و توانایی، کار فناورانه و تکنولوژی، معماری و هنر را ببیند، همه این‌ها را می‌تواند در این طرح مشاهده کند.

وی با بیان این‌که از طرف دیگر، این طرح نماد اراده جدی مهندسان، مشاوران و کارگران عزیزمان است، اضافه کرد: بهره‌برداری این طرح فواید و منافعی برای مردم دارد، صرفه جویی در وقت و مال مردم است و فایده دیگر، کاهش تصادفات و کاهش تلفات جاده‌ای است.

رئیس جمهوری با تأکید بر لزوم فراهم آوردن تردد امن برای مسافران، خاطرنشان کرد: هم ما، هم مردم و هم عزیزان راهور از تلفات جاده‌ای رنج می‌بریم، این موضوع همواره از رنج‌های ما بوده که چرا اینقدر تصادفات و تلفات جاده‌ای داشته باشیم، مردم از مسیری که حرکت می‌کنند برای رسیدن به مقصدی، باید به سلامت عبور کنند و به مقصد برسند.

حجت الاسلام رئیسی، بیان داشت: این طرح نماد آفتخارآفرینی برای کشور و ملت است، کار، کار بزرگی است که انجام شده است.

وی با بیان اینکه از همه عزیزان که در گذشته کارهایی انجام دادند و همکارانی که در این دوره با کمک بنیاد مستضعفان تلاش کردند تشکر و قدردانی می‌کنم، گفت: کار ادامه روند تکمیل آزادراه تهران شمال با همین همتی که تا امروز انجام شده، ادامه خواهد یافت و با همین دقت امروز نهایی خواهد شد.

رئیس جمهوری گفت: همه ابعاد کار همچون ابزار کار، مهندسان، کارگزاران و فناوری کار ایرانی است که از افتخارات کشور به‌شمار می‌رود، جوانان و آینده‌سازان کشور باید این را ببینند تا کارهای بزرگی به دست آنان انجام گیرد.

حجت الاسلام رئیسی با بیان این‌که این طرح صرفه‌جویی‌های زیادی در مال و جان مردم و همچنین صرفه‌جویی مهمی در سوخت به دنبال دارد، تصریح کرد: این نماد افتخارآمیزی برای کشور و ملت ما است، کار بزرگی است که پیشینیان طراحی کردند و کارهایی انجام دادند و در این دوره نیز آقای فتاح و همکارانشان در بنیاد مستضعفان و مهندسانی که شبانه روز تلاش کردند، کار را به این نقطه رساندند.

وی با تأکید بر این‌که این پروژه نماد افتخار برای جمهوری اسلامی ایران است، اضافه کرد: قطعه بعد نیز به نام غدیر شروع خواهد شد و امیدواریم در زمانی کوتاه ولی با همان دقت کاری که تاکنون انجام شده، دنبال شود.

بنابراین گزارش، در این مراسم وزیر راه و رئیس بنیاد مستضعفان، گزارشی از عملیات اجرایی مسیر رفت قطعه دوم آزادراه تهران–شمال و همچنین برنامه‌ها و نیازهای عملیات احداث قطعه سوم این بزرگراه ارائه کردند.

همچنین در این مراسم اعلام شد ۲ هزار و ۷۹۳ کیلومتر پروژه آزادراهی آماده بهره‌برداری، هزار و ۳۸ کیلومتر در دست اجرا و هزار و ۸۸۲ کیلومتر نیز در دست مطالعه است که در این میان مسیر رفت قطعه ۲ آزادراه تهران- شمال با ۲۲ کیلومتر طول و اعتبار صرف شده بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، از پروژه‌های اولویت‌دار آزادراهی بوده است.

همچنین آزادراه اصفهان–شیراز با ۲۱۰ کیلومتر مسافت و ۵ هزار و ۸۰۳ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده، تاکنون ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های آزادراهی الویت‌دار در دست اقدام است که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا