فصلنامه دانستنی اقتصاد یک رسانه اجتماعی _ اقتصادی است که با ارائه مطالب با هدف آگاهی مردم با مباحث کلان اقتصادی ملی و بین المللی همراه با انعکاس دیدگاههای کارشناسان و مدیران و صاحبنظران اقتصادی می کوشد تأثیر مثبتی درارتقاء اقتصاد پویا و توسعه محور ایجاد کند. این فصلنامه در تلاش است که با پاسخ دادن به پرسش های ذهنی کاربران و افزایش دانش عمومی اقدام به تولید محتوای سالم، صحیح و رسمی نماید تا سطح اطلاعات کاربران را افزایش دهد.

با توجه به این که یکی از مشکلات اقتصادی کشور، عدم استفاده از دانش و تجربه مدیران موفق و تاثیرگذاراست. این رسانه در نظر دارد از تمام فرصتهای موجود برای افزایش آگاهی خوانندگان خود بهره گیرد و گام موثری در جهت  اعتلا و رشد اقتصادی کشور قدم بردارد.

رسانه های مکتوب حتی با رشد و گسترش فضای مجازی در میان مردم جایگاه ویژه ای داردو برای بسیاری از اقشار قابل اعتماد تر است. به همین منظور فصلنامه دانستنی اقتصاد مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت  نمود .این مجله  در بخش ها و موضوعات مختلف از قبیل درج مقالات و رویدادهای اقتصادی، فرهنگی، ارائه گزارش ها و تفسیر های صاحبنظران، با محوریت اقتصاد تولیدمحور و نشر آگهی های رپرتاژی  و تبلیغاتی به صورت متن محور، طرح محور و گرافیک محور فعالیت می نماید..

این مجله بصورت توزیع سراسری در کشور عرضه می گردد  ضمنا حدودا ۵۰۰ نسخه به صورت اشتراکی به افراد و اشخاص اقتصادی وصاحبان مشاغل و کسب و کارهای بزرگ ۱۰۰ برند های برتر کشور ۲۰۰  نسخه به افراد مورد نظر و منتخبین آگهی دهندگان ،  مدیران  دولتی و خصوصی ارشد و کارشناسان و صاحبنظران علوم اقتصادی و افراد تاثیرگذار کشورتحویل می گردد.

۲۰۰ نسخه به سایر مشترکان مجله شامل مدیران مهم دولتی ازقبیل:

مدیران  بورس  ، وزرا ، مرکز مهم  نیروهای مسلح   ،بانک مرکزی  ،بانک ها ، بیمه ها  ، وشهرداری ها و خودروسازان ، نمایندگان رسمی شرکت ها و برندهای بین ا لمللی  ، اتحادیه ها ، اتاق های مشترک  ،اتاق بازرگانی ایران واتاق های استان ها  ،مناطق آزاد  ،شهرک های صنعتی  ،مدیران ارشد صنایع و بازرگانان  ، برج و مجتمع سازان ، سازمان استاندارد  ، پیمانکاران ارشد ، شرکت های بورسی و سهامی عام ، صاحبان برندها ، صادر کنندگان برتر و منتخبین صنعت  ، شرکت های نفت گاز و پتروشیمی ، اعضاء همگن صنایع و ستیر مدیران شرکت های دولتی و خصوصی و افراد تاثیر گذار در حوزه های اقتصادی و کسب و کار  و سایر تیراژ ۰۰۰/۱۰ جلدی تمام صفحه گلاسه و رنگی همراه با چاپ نفیس از طریق کیوسک های روزنامه فروشی در تهران و استانها توزیع و عرضه می گردد.

شایان ذکر است آگهی دهندگان محترم می توانند به ۲۰ نفر از مخاطبین و علاقمندان خود این مجله را هدیه و از طریق پست در اختیار آنها قرار دهند.

 لازم به ذکراست یک ماه بعد از توزیع نشریه مطالب آن در فضای مجازی ودر بیش از ۲۰۰ سایت منتشر می گردد.