اقتصادی

زور نمادهای منفی به نمادهای مثبت بورسی رسید

شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با حدود ۰.۷۸ درصد کاهش نسبت به چهارشنبه هفته قبل، ۴۲۴۵ واحد سقوط و رقم ۵۲۱ هزار و ۹۴۲ واحد را ثبت کرد.

در این بازار ۷۶۴هزار معامله انجام شد که ۸۴ هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال ارزش داشت. ۷۳ درصد نمادهای این بازار منفی  و تنها ۲۷درصد مثبت بودند.

بر این اساس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی نوری نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

شاخص کل فرابورس هم با ۲۱۹ واحد کاهش نسبت به روز چهارشنبه در رقم ۲۱ هزار و ۲۸۸ واحد ایستاد.

معامله‌گران این بازار ۴۴۳ هزار معامله به ارزش ۶۷ هزار و ۷۱ میلیارد ریال انجام دادند. طی این معاملات ۶۰ درصد نمادها منفی و ۴۰ درصد مثبت بودند.

پلیمر آریاساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

طی معاملات امروز بیشترین ارزش معاملات متعلق به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، خودرو و ساخت قطعات و محصولات شیمیایی بود.

این درحالی است که خودرو و ساخت قطعات، بانک‌ها و موسسات اعتباری و انبوه سازی، املاک و مستغلات بیشترین حجم معاملات را از آن خود کردند.

بیشترین ورود پول حقیقی به مواد و محصولات دارویی و بیشترین خروج پول از صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا