,

کنترل داخلی، مهمترین رکن نظام نظارتی است

دانستنی آنلاین: مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد با تاکید بر کارایی و اثر بخشی بالاتر پروتکل های نظارتی داخلی نسبت به دستگاه های نظارتی برون سازمانی، گفت: کنترل های داخلی، مهمترین بخش در همه نظام های نظارتی هستند که می توانند به شرط کارآمدی؛ کم هزینه، موثر و مفید باشند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین از ایبِنا، هادی عبدالهی در جلسه سوگندنامه و هماهنگی بازرسان ماده ۹۱ و ۹۲ قانون مدیریت خدمات کشوری، تصریح کرد: بازرس های ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشوری باید علاوه بر تعهد به نکات اخلاقی، نسبت به قوانین و مقررات نیز اشراف کامل داشته باشند.

وی با اشاره به وظایف دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات، از بازرسان موضوع ماده ۹۱ به عنوان بخشی از فرآیند کنترل داخلی یاد کرد و گفت: تعدادی از همکاران به عنوان بازرس معرفی و پس از بررسی، امتیازدهی و تایید صلاحیت، لیست نهایی آنها برای صدور احکام به معاونت توسعه مدیریت و منابع ارسال شد.

مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد با تاکید بر کارایی و اثر بخشی بالاتر پروتکل های نظارتی داخلی نسبت به دستگاه های نظارتی برون سازمانی، گفت: کنترل های داخلی، مهمترین بخش در همه نظام های نظارتی هستند که می توانند به شرط کارآمدی؛ کم هزینه، موثر و مفید باشند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

عبداللهی ادامه داد: مشکل دیگر، عدم هماهنگی بین بازرس ها و مدیران ذیربط در دستورالعمل ماده ۹۱ و ۹۲ قانون مدیریت و روابط بین بازرسی و مدیران استانی، نحوه فعالیت و ارائه گزارش آنها است در حالی که تمامی رویه ها و نحوه فعالیت آنها در دستورالعمل مربوطه پیش‌بینی شده است.

وی اظهار کرد: مطابق ماده ۹۱ و ۹۲، از بازرس ها گزارش ماهانه خواهیم گرفت و هر شش ماه بر عملکرد آنها نظارت می کنیم و در صورتی که ضعف عملکرد وجود داشته باشد با همکاری و هماهنگی مدیران، از ادامه فعالیت بازرس ها تجدیدنظر می شود.

این گزارش حاکی است، در ادامه جلسه، متن سوگند نامه بازرسان ماده ۹۱ و ۹۲ قانون مدیریت خدمات کشوری قرائت و جلسه با پرسش و پاسخ اعضا به پایان رسید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *