,

«اتوبوس آمبولانس» گامی موثر در تحقق مسئولیت اجتماعی

اتوبوس آمبولانس یکی از امکانات پیشرفته اورژانس پیش بیمارستانی در صحنه حوادث و بحرانها می باشد.این اتوبوس آمبولانسها ویژه حوادث جاده ای و اورژانس ۱۱۵ بوده و دارای ۹ تا ۱۳ تخت برای رسیدگی و درمان حادثه دیدگان حوادث جاده ای و حوادثی چون زلزله و سیل می باشدکه بعضآ  قابلیت افزایش به ۱۵تخت خواب را نیز دارد. یکی از مزایای اتوبوس آمبولانس این است که با تغییراتی در تجهیزات داخلی آن می توان با کمک حداقل ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس در کنار همدیگر یک بیمارستان صحرایی سیار ایجاد کرد.

اتوبوس آمبولانس

گروه صنعتی ایران خودرو با همت و تلاش مجموعه سازندگان داخلی، در مدت کوتاهی موفق به خودکفایی و تولید انبوه اتوبوس آمبولانس شد. تولید داخل این محصول علاوه بر تقویت ناوگان امدادی و ارتقای کیفیت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، سبب حذف ارزبری خرید آمبولانس و اتوبوس آمبولانس از منابع خارجی شده است.این اتوبوس‌ها دارای ۹ تخت بیمار با تجهیزات کامل از جمله تخت است که نیازهای درمانی هموطنان به ویژه در شرایط بحرانی مانند تصادفات زنجیره ای، بلایای طبیعی سیل و زلزله را مرتفع خواهد کرد.اتوبوس آمبولانس های تولیدی ایران خودرو دیزل همچنین دارای استانداردهای فنی و آلایندگی روز و برابر با انواع مشابه خارجی بوده و از تجهیزات و امکانات رفاهی مناسبی بهره می برد.با توجه به جنبه خدماتی این محصول ایران خودرو که بیشتر در شرایط سخت و دشوار به کمک مردم خواهد آمد این اقدام شرکت ایران خودرو را باید در راستای رسالت مسئولیت اجتماعی ارزیابی کرد.

رویکرد مسئولیت اجتماعی که در شرکت ایران خودرو وجود دارد باعث شده که تدابیری برای لحظات و روزهای سخت مردم در نظر گرفته شود که یکی از آنها تولید اتوبوس آمبولانس است. سازمانهای متعالی، با بکارگرفتن معیارهای تعالی سازمانی به عنوان چارچوبی برای مدیریت سازمان خود،که همه زوایای آنرا پوشش میدهد، به سوی تعالی حرکت میکنند و به مفاهیم محوری تعالی سازمانی، در فضائی که مبتنی بر اصول ارزش های اخلاقی است، عینیت میبخشند. این سازمانها، دستیابی به اهداف پایدار را در گرو اجرای رویکردهائی میدانند که در چارچوب معیارهای تعالی سازمانی یکپارچه شده باشند و همواره بهبود یابند.

مسئولیت اجتماعی به عنوان یکی از ارکان اصلی تعالی سازمانی ، امروزه جایگاه بسیار پررنگ و مهمی در راس خط مشی ها و استراتژی شرکتها و سازمانها یافته است.برای سازمانهای متعالی، حفظ ارزشهای اخلاقی و رفتار سازمانی مبتنی بر بالاترین استانداردهای اخلاقی در قبال ذی نفعان و گستره جامعه، شفاف، پاسخگو بودن و مسئولیت پذیری در برابر آنها را یکی از پایه های پایداری سازمان می دانند. به نظر می رسد این رویکرد در شرکت ایران خودرو در حال باروری و تعالی قرار گرفته و اندیشدن به نقاط کوری مانند نیاز به اتوبوس آمبولانس که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته اما از ضروریات زندگی مردم به خصوص در بحران ها بوده در دستور کار قرار گرفته است.اتفاقی که می تواند به یک الگو برای دیگر شرکت های صنعتی و تجاری تبدیل شود. به صورت طبیعی مهم ترین هدف یک شرکت تجاری و صنعتی کسب سود است. با این وجود رسالت مسئولیت اجتماعی شرکت های ایجاب می کند این کسب سود همراه با خدمت رسانی و کمک به مردم جامعه باشد.تنها در چنین شرایطی است که کسب سود یک شرکت با رضایت و رفاه شهروندان یک جامعه همراه می شود.بدون تردید سازمان‌ها در مقابل جامعه ای که در آن فعالیت می کنند مسئول هستند؛ چرا که از منابع انسانی، طبیعی و اقتصادی آن استفاده می کنند.

بر خلاف نگاه سنتی به مدیریت و کسب و کار، سازمان‌ها دیگر فقط در مقابل سهامداران شان مسئول نیستند و نباید فقط به افزایش سود کوتاه مدت سهامداران خود بیندیشند. بدین ترتیب انتظار می رود سازمان‌ها که در ارتباط با ذینفعان دیگری نیز هستند، خواسته‌های مشروع آن‌ها را هم مورد لحاظ قرار دهند.هر چند هدف اصلی سازمانها، افزایش کارآیی و کسب سود است، ولی برای دستیابی به موفقیت، باید به انتظارات اجتماعی و احکام اخلاقی، واکنش مناسب نشان دهند و به بهترین شکل این‌گونه انتظارات را با اهداف اقتصادی سازمان تلفیق کنند تا دستیابی به اهداف بالاتر و والاتری را امکان‌پذیر سازند. پایبندی رهبران و مدیران سازمان‌ها به اصول اخلاقی، توجه به میزان مشروعیت اقدامات سازمان از نظر کارکنان، توجه و تأکید بر اصول اخلاقی جهان‌‌شمول، تدوین منشور اخلاقی سازمان، اقدامات متناسب و سازگار با خواست و حساسیت‌های جامعه، برنامه‌های آموزش اخلاقیات برای مدیران و کارکنان، از جمله اقداماتی است که مدیران می‌توانند در این زمینه انجام دهند.

نویسنده : سیدرضا جمشیدی

از کوین بیس چه می دانید؟

دانستنی اقتصاد:  آیا تا به حال نام کوین بیس به گوشتان خورده است؟ آیا با سرویس‌های ارائه شده این کمپانی آشنایی دارید؟ اگر نه؛ توصیه می‌کنیم که این مقاله را از دست ندهید، چرا که می‌خواهیم کوین بیس را بیشتر به شما معرفی کنیم و اطلاعات جالبی در مورد آن ارائه دهیم.

کوین بیس چیست؟

کوین بیس (Coinbase) نوعی اوراق بهادار دیجیتالی است که دفتر آن در کشور آمریکا قرار دارد. این کمپانی در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و هدف آن ارائه خدماتی برای خرید و فروش بیت کوین و انتقال بین بانکی بود. در این میان قراردادهای مختلف با شرکت‌های دیگر درآمد زیادی برای آن به ارمغان آورد. همچنین کوین بیس امکان پردازش پرداخت بیت کوین به شرکت‌های سنتی مانند پی پال را نیز فراهم کرد و حوزه سرویس‌دهی خود را گسترش داد.

کوین بیس چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

مبادله ارز

شما از طریق صرافی کوین بیس می‌توانید ارزهای فیات را واریز کرده و ارزهای دیجیتالی بخرید. این شرکت به شما اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را به واسطه کارهای اعتباری خریده و از آن خود کنید. برای این کار تنها کافیست در وب سایت آن ثبت نام کرده و روش پرداختتان را مشخص کنید. سپس به آسانی می‌توانید معاملات خود را انجام دهید. مزیت استفاده از کارت اعتباری این است که می‌توانید بیت کوین مورد نظر را در کیف پول خود ذخیره کرده و مشاهده کنید. البته در این راه محدویت‌هایی هم وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید. همچنین خوب است بدانید که کوین بیس دارای اپلیکیشن‌های متعددی است که بر روی سیستم‌های اندروید و IOS  نیز نصب می‌شوند.

امنیت کوین بیس

اکنون شاید این سوال پیش آید که امنیت در صرافی کوین بیس چگونه است؟ در پاسخ باید بگوییم که امنیت در این سیستم مانند دیگر همتاهای خود در حد قابل قبول است و با مراجعه به تنظیمات حساب کاربری خود می‌توانید امنیت اطلاعات خود را ارتقا ببخشید. در واقع با ایجاد تایید دو مرحله‌ای از ورود افراد غریبه به حساب خود جلوگیری خواهید کرد.

مشخصه‌های صرافی کوین بیس

صرافی کوین بیس امنیت خوبی دارد و فقط یک درصد از دارایی‌های دیجیتالی را در کیف پول آنلاین قرار می‌دهد. همچنین با بیمه کردن آن به شما این امکان را می‌دهد که نگران از دست دادن دارایی خود نباشید.

  • کاربران می‌توانند با استفاده از سرویس GDAX ارزهای بیشتری را مبادله نمایند.
  • کار کردن با این صرافی آسان است، به همین دلیل افراد مبتدی زیادی طرفدار آن هستند.
  • صرافی کوین بیس در برابر ارزهایی که ارائه می‌دهد، فیات‌هایی مثل دلار، پوند و یورو را قبول می‌کند و کاربران می‌توانند به روش‌های مختلف کار پرداخت را انجام دهند.
  • در نظر داشته باشید که این سیستم مناسب تبادل فوری است. زمانی که فیات معامله می‌کنید و قصد ارسال بیت کوین دارید، درگیر روندی یکپارچه خواهید شد که به طور خودکار پرداخت را به بیت کوین تبدیل می‌کند.

لازم است بگوییم که صرافی کوین بیس حدود ۶۰ کشور از جمله ایران را از لیست دریافت خدمات خود حذف کرده است و هموطنان ما برای انجام معاملات خود دچار مشکلاتی هستند.

به طور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم برنامه کوین بیس یک کمپانی معتبر برای انجام معاملات است و در صورت دور زدن تحریم‌ها می‌توان به آسانی از طریق آن به خرید و فروش ارزهای دیجیتال پرداخت. اگر قصد استفاده از آن را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که به نصب اپلیکیشن کوین بیس بپردازید و به کیف پول آن دسترسی داشته باشید.

انتهای پیام/

دکتر امیر صادقی مدیر کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت شد

رزومه دکتر امیر صادقی:

دکتر امیرصادقی فوق تخصص گوارش و بیماری های کبدی و عضو هیئت علمی پژوهشکده گوارش و پیوند کبد دانشگاه است . از سوابق علمی و اجرایی وی می توان به ریاست بخش گوارش و کبد بیمارستان طالقانی و مسئول مشارکت های اجتماعی شرکت ها در مجمع خیرین سلامت کشور و تالیف کتب و مقالات مختلف و ارایه مقالات در کنگره های معتبر داخلی و بین المللی اشاره کرد.

دکتر صادقی جدا از فعالیت خود در حوزه پزشکی و سلامت ، یکی از فعالان اجتماعی و مسئول واحد مشارکتهای اجتماعی شرکتها در مجمع خیرین سلامت کشور بودند که پیگیری ها و پشتکار ایشان در فعالیتهای اجتماعی در این سمت بسیار چشمگیر بود. وزیر بهداشت در حکمی جناب آقای دکتر امیر صادقی را به سمت مدیر کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت منصوب کرد.دکتر صادقی در مصاحبه ای با رسانه مسئولیت اجتماعی گفتند:  مجمع خیرین سلامت کشور به عنوان یک سازمان مردم نهاد می باشد و کلیه فعالیت های آن غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی بوده و در موضوع بهداشت و درمان با رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ، فعالیت می نماید و مطابق اساسنامه مربوطه اداره می شود. پرورش انسان سالم غیر قابل چشم پوشی است و تحقق جامعه ی سالم تنها با مشارکت ساختارمند مردم امکان پذیرخواهد بود.

دکتر امیر صادقی
به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ،  دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر امیر صادقی عضو هیئت علمی پژوهشکده گوارش و کبد دانشگاه را به عنوان مدیر کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت منصوب کرد.

در این حکم آمده است :

جناب آقای دکتر امیر صادقی

عضو محتر هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

با سلام

به موجب این ابلاغ به عنوان مدیر کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت منصوب می شوید. امید است با عنایت  پروردگار، استفاده از کلیه ظرفیت های موجود و جلسات مشارکت خیرین عزیز در راستای اعتلای نظام سلامت و جبران کاستی های آن موفق باشید.

یقینا همراهی و هماهنگی با مشاور محترم وزیر در امور خیرین در راستای هم افزایی و سرعت فعالیت . جلب مشارکت بیشتر سازمانهای مردم نهاد موثر خواهد بود.

دکتر سعید نمکی

وزیر بهداشت

تصاویر حکم انتصاب :